وبلاگ کاسپید

نکات مهم در طراحی برای گسترش سایت و کسب و کار شما

نکات مهم در طراحی برای گسترش سایت و کسب و کار شما

طراحی سایت چقدر اهمیت دارد؟

وب سایت شما به منظور جلب اعتماد مشتری باید حرفه ای به نظر بیاید و ظاهری قابل اعتماد داشته باشد. طراحی سایت ضعیف باعث هدر رفتن هزینه های شما خواهد شد پس به نکات زیر دقت کنید تا بتوانید سایتی مناسب طراحی نمایید.

1)یک نام دامین انتخاب کنید.

نام دامین، آدرس اینترنتی وب سایت شما می باشد. تمامی وب سایت ها باید قبل از ورود به دنیای اینترنت و سایت، نام دامین داشته باشند. اگر شما برای ترویج و تبلیغ کسب و کار خود بودجه تبلیغاتی در نظر گرفته اید، راهی سود آور وجود دارد. آن هم این است که قبل از طراحی سایت، نام دامینی انتخاب کنید که همان نام کسب و کار شما است. تا کاربران به محض دیدن نام دامین شما، دریابند که کار شما چیست و چه خدماتی ارائه می دهید.

اما اگر بودجه کافی ندارید سود آورترین راه این است که نام دامینی انتخاب کنید که یک کلمه کلیدی را شامل شود. در این صورت وقتی مردم عبارت و کلمه خاصی را جستجو می کنند احتمال این که سایت شما بهتر و بیشتر نمایان شود، بیشتر خواهد بود. از نامی استفاده کنید که با زمینه کاری و همچنین اهداف کاری شما متناسب باشد.

2)صفحه اصلی سایت خود را طراحی کنید.

صفحه اصلی معمولاً مهم ترین صفحه در سایت می باشد. صفحه اصلی، اولین صفحه ایست که بازدیدکنندگان آن را می بینند پس باید تأثیر خوبی بر بازدیدکنندگان بگذارید. در این صفحه باید به بازدیدکنندگان این اطلاعات را بدهید که چه کسی هستید و چرا یک وب سایت طراحی کردید. سعی کنید که متنهای بلند را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید.

یکی از مهم ترین بعدهای متن در صفحه اصلی فرآیند فراخوانی برای اقدام است که در مباحث طراحی سایت اهمیت ویژه ای دارد. فراخوانی برای اقدام، متنی است که به بازدیدکنندگانتان می گوید که شما چه کاری از آنها می خواهید تا در مرحله بعدی انجام دهند. آیا از آن ها می خواهید که با شما تماس بگیرند و برای مشاوره قرار ملاقات تنظیم کنند؟ آیا از آنها می خواهید که از فروشگاه شما دیدن کنند؟ یا فقط صفحات دیگری از سایت را مرور کنند؟

این دستورات را با نوشتن با فونت بزرگ و یا با رنگ دیگر، برجسته کنید. همچنین در صفحه اصلی یک یا دو عکس را قرار دهید؛ یک تصویر رنگی به شما کمک می کند که بازدیدکنندگان را در سایت خود نگه دارید.

3)صفحه درباره ما

صفحه درباره ما در سایت شما باید اطلاعات بیشتری را در رابطه با شما و کسب و کارتان به مشتری نشان دهد. هر اطلاعات اضافی که ممکن است برای مشتریان تان مهم باشد را در این صفحه در نظر بگیرید. داشتن نقشه و وجود آدرس شما در آن نقشه، نمای حرفه ای به سایت شما می دهد و کسب و کار شما را بزرگ جلوه می دهد.

اما اگر دفتر فیزیکی ندارید می توانید از اطلاعاتی که به نظر بازدیدکنندگان شما جالب است استفاده کنید؛ مثلاً سوابق کسب و کار شما و . . .

به یاد داشته باشید که هر چه می خواهید بنویسید فقط، توجه داشته باشید که متن ها کوتاه و خلاصه باشد.

4)صفحه تماس با ما

شما تا الان موفق شدید که 3 صفحه مهم را طراحی کنید که در طراحی سایت شما تأثیر بسزایی خواهد داشت. آخرین عنصری که یک سایت حتماً باید داشته باشد، صفحه "تماس با ما" است. در این صفحه طوری اطلاعات را قرار دهید که بازدیدکنندگان و مشتریان بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. شماره تماس یا آدرس ایمیل خود را برجسته قرار دهید تا به چشم بیاید. این صفحه را تا حد امکان ساده قرار دهید تا باعث گیج شدن بازدیدکنندگانتان نشود. مطمئن باشید هر صفحه از سایت شما اطلاعات ارزشمندی برای عرضه دارد. طراحی صفحات خود را طوری انجام ندهید که زیبا اما بیهوده باشد پس طراحی سایت خود را طوری انجام دهید که اطلاعات ارزشمند آن نمایان باشد.

5)تبلیغات سایت باید 25% از کل مطالب سایت شما را تشکیل دهد.

در بسیاری از سایت ها مشاهده شده که به غیر از تبلیغات هیچ چیز دیگری در آن وجود ندارد. زیادی بیش از حد تبلیغات در طراحی سایت، بازدیدکنندگان را از ادامه دیدن سایت شما منصرف می کند. از طرفی کسب و کارها برای موفقیت خود به تبلیغات هم نیاز دارند پس اگر از تبلیغات در سایت خود استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که تبلیغات سایت شما 25% کل مطالب را تشکیل دهد.

6)با استفاده از تصاویر متحرک، فیلم ها و فایل های صوتی که به صورت خودکار پخش می شوند، مزاحم بازدیدکنندگان نشوید.

انیمیشن ها و فایل های صوتی آزار دهنده و مزاحم هستند. چه طور فردی به مطالعه مطالب سایت شما تمرکز کند وقتی متن ها متحرک هستند؟ متحرک بودن تصاویر هیچ نکته مثبتی ندارد، فقط تمرکز بازدیدکنندگان را از بین می برد. سایت را برای خودتان طراحی نکنید برای کسانی طراحی کنید که قرار است از آن استفاده کنند؛ پس اگر فایل صوتی و یا تصویری در سایت خود دارید، طوری قرار دهید که بازدیدکننده هر وقت که مایل است آن را پخش کند.

7)از تصاویر پشت زمینه در طراحی سایت خود استفاده نکنید.

تصویر پشت زمینه در طراحی سایت ، یعنی آماتور بودن. یک سایتی با چنین طراحی، سرعت پایینی برای لود شدن صفحه دارد. این کار اصلاً حرفه ای نیست و بازدیدکنندگان را از سایت شما دور می کند.

 

8) حداقل کلیک

این نکته بسیار مهم است. بین بازدیدکنندگان و اطلاعات، حداقل کلیک ممکن را در نظر بگیرید. یعنی که بازدیدکننده مجبور نباشد برای دستیابی به اطلاعات مورد نیازش کلیک کند، کلیک کند و کلیک کند. کلیک کردن زیاد باعث می شود که بازدیدکنندگان سایت را ترک کنند.

9) محدود کردن صفحه به 2 قسمت

در طراحی سایت بسیار مهم است که بازدیدکنندگان برای دیدن و مطالعه کردن مطالب سایت مجبور نباشند از head اصلی صفحه در قسمت فوقانی، بیش از حد پایین بیایند. پس صفحات را با اطلاعات بیش از حد و اضافی پر نکنید. شما معمولاً باید اطلاعات خود را در یک صفحه از سایت، به اندازه 2 صفحه نمایش تقسیم کنید. البته مقالات از این قاعده پیروی نمی کنند و استثنا هستند.

10) یک منوی مسیریابی در هر صفحه قرار دهید

در طراحی سایت خود، همیشه در صفحات یک منو قرار دهید. این به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد، در هر جایی از سایت که قرار دارند به صفحه اصلی و یا هر صفحه ای که مایل هستند باز گردند. از قرار دادن لینک های مسیر یابی در پایین صفحات خودداری کنید. چون بازدیدکنندگان مجبور می شوند برای دستیابی به آنها تا انتهای صفحه، پایین بروند.

11) قابلیت خواندن وب سایت

یک خط از متن نباید بیش تر از 6000 پیکسل عرض داشته باشد. این جمله به چه معنا است؟

یعنی که صفحه وب سایت شما نباید عریض تر و بزرگتر از دو سوم صفحه نمایش مانیتور شما باشد. مشکل اینجاست که لایه عریض صفحه به قدری عریض می شود که خواندن مطالب را برای آن دسته از کاربرانی که مانیتورهای عریض دارند سخت می کند. چون این لایه مجبور است خودش را با صفحه نمایش آن کاربر هماهنگ کند. پس این مورد را در طراحی سایت خود حتماً لحاظ کنید.

12) از ترکیب رنگ مناسب در متن استفاده کنید

تعدادی ترکیب رنگ هستند که در طراحی سایت نتیجه خوبی در پی نخواهند داشت. به عنوان مثال ترکیب متن سبز روشن با پشت زمینه قرمز روشن که اخیراً در چندین سایت دیده شده، باعث به وجود آمدن درد در ناحیه چشم خواهد شد. پس به فکر بازدیدکنندگان و سلامتی آنها و در نهایت ترافیک سایت خود باشید.

14) به دنبال یک مشاور باشید

یک مشاور و یا یک طراح خوب تمام نکات بالا را در طراحی سایت لحاظ خواهد کرد. پس اگر خود قصد طراحی سایت خود را ندارید، به دنبال یک طراح مناسب و حرفه ای باشید که در رابطه با بهینه سایت برای موتورهای جستجو، اطلاعات کافی داشته باشد.

مطلبی که خواندید تهیه شده در تیم تحریریه شرکت طراحی سایت ، طراحی فروشگاه اینترنتی ، بهینه سازی سایت و طراحی اپلیکیشن موبایل کاسپید بود. امیدواریم که از خواندن آن نهایت استفاده را کرده باشید.

2 اسفند 1391

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میزان رضایت کاربران: 0

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بیان کنید

برخی برند های طرف قرارداد با کاسپید
 • زعفران سحرخیززعفران سحرخیز
 • شرکت نیک کالاشرکت نیک کالا
 • صنایع غذایی مارینصنایع غذایی مارین
 • شرکت تهران داروشرکت تهران دارو
 • شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)
 • شرکت پاکسانشرکت پاکسان
 • فدراسیون فوتبالفدراسیون فوتبال
 • بیمه رازیبیمه رازی
 • چیچکچیچک
 • بهریزانبهریزان
 • برنج آوازهبرنج آوازه
 • پخش قاسم ایرانپخش قاسم ایران
 • لینا نیکلینا نیک
 • عطر بیکعطر بیک
 • امرسانامرسان
 • صنایع غذایی هانیصنایع غذایی هانی
 • نوین زعفراننوین زعفران
 • صنایع غذایی شام شامصنایع غذایی شام شام
 • شرکت ایران گلابشرکت ایران گلاب
 • هتل مارینا پارک کیشهتل مارینا پارک کیش
 • شرکت ایرانکو (سونی)شرکت ایرانکو (سونی)
 • شرکت ساپکوشرکت ساپکو
 • چینی زرینچینی زرین
 • پمپ ایرانپمپ ایران
 • مارگارینمارگارین
 • صنایع غذایی ب.آصنایع غذایی ب.آ
 • جهان ترابر ماهانجهان ترابر ماهان
 • کیش ایرکیش ایر
 • خانه و آشپزخانهخانه و آشپزخانه
 • پارمیداپارمیدا