وبلاگ کاسپید

طراحی وب سایت دایرکتوری خودرو و بهینه سازی آن | کاسپید

 طراحی وب سایت دایرکتوری خودرو و بهینه سازی آن | کاسپید

در حال حاضر نیاز به طراحی سایت دایرکتوری خودرو بیشتر نمایان است زیرا از یک طرف اینترنت مرجع اطلاعات بسیاری از کاربران شده و از طرف دیگر بازار خرید و فروش خودرو  رو به گسترش می باشد. همچنین بالابردن رنکینگ و بهینه سازی سایت های تجاری روز به روز سخت تر از قبل می شود، اما یکی از رقابتی ترین و پیچیده ترین صنایع از لحاظ بهبود سئو، سایت های نمایندگی خودرو می باشد. امروزه اغلب خریداران قبل از ورود به وبسایت های نمایندگی خودرو، بسیاری از تحقیقات خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. (و بسیاری از مردم، زمانی که شروع به سرچ و جستجو می کنند، حتی خودشان هم دقیقا نمی دانند چه نوع ماشینی می خواهند.)

بر اساس گوگل، به طور متوسط اکثر خریداران خودرو هنگام سرچ، حداکثر فقط به دو سایت خودرو سر می زنند و از آنها بازدید می کنند. این بدین معنی است که سایت های (فروش) خودرو به شدت علاقه دارند که در هنگام سرچ، جزء رتبه های اول صفحه نتایج باشند.

توجه به این نکته ضروری است که وبسایت های خودرو بسیار پیچیده تر از سایر کسب و کارها و سایت های متوسط و معمولی هستند، یعنی استراتژی های بازاریابی دیجیتال آنها نیز بسیار پیچیده تر است. اولین مسئله در خصوص طراحی سایت خودرو این است که این سایت ها اولا انواع مختلف خودروهای صفر (جدید) را به فروش می رسانند که هر یک از این خودروها متعلق به یک کارخانه متفاوت است. ثانیا، از آنجایی که بسیاری از مردم هنگامی که خودروی جدیدی می خرند، خودروی قدیمی خود را می فروشند، به همین دلیل سایت های خودرو علاوه بر فروش خودروهای صفر از کارخانه های مختلف، خودروهای کارکرده را نیز در سایت خود به فروش می رسانند.

ضمنا همه سایت های خودرو، علاوه بر واحد فروش، یک واحد سرویس نیز دارند که خدمات تعمیر و سرویس خودروها را ارائه می دهد- مانند خدمات گارانتی کارخانه، تعویض روغن، تعویض لاستیک، سرویس های دوره ای و غیره. (گزینه ی سرچ و جستجوی این وبسایت ها به تنهایی یک سیستم بسیار پیچیده است!)

 

طراحی سایت دایرکتوری خودرو

در نتیجه، در طراحی سایت خودرو، سه کسب و کار در یک سایت وجود دارد: فروش خودروهای نو و صفر، فروش خودروهای کارکرده، تعمیرات و سرویس خودروها. این بدین معنی است که استراتژی سئو و بهینه سازی سایت نیز باید چند جانبه باشد. ضمنا اگر نمایندگی های فروش خودرو در شهر خود را مروری کرده باشید، احتمالا، حداقل به یک نمایندگی برخواهید خورد که دارای چندین مکان یا مرکز باشد. این مراکز ممکن است در یک شهر یا شهرهای اطراف باشند.

علاوه بر آن، این نمایندگی های فروش خودرو که دارای چندین مرکز هستند، ممکن است همگی دارای یک وبسایت باشند و یا اینکه ممکن است هر مرکز یک وبسایت داشته باشد.(بسیاری از کارخانجات خودروسازی از نمایندگان فروش می خواهند که فقط خودروی آنها را در سایت خود بفروشند و برای فروش سایر خودروها از کارخانجات رقیب، وبسایت های جداگانه ای داشته باشند).

بهینه سازی سایت خودرو

بنابراین باید دقت کنید که بهینه سازی سایت های فروش خودرو کار ساده ای نیست و باید موارد فراوانی را در نظر بگیرید، که برخی از آنها عبارتند از انواع خودروسازان، انواع خودروهای فروشی (صفر و کارکرده)، خدمات سرویس و تعمیر خودروها، تعداد وبسایت ها و مکان ها و مراکزی که مدیریت خواهید کرد، الزامات و نیازهای خودروساز و سایر موارد.

بنابراین سوال اینجاست که طراحی سایت دایرکتوری خودرو به چه صورت انجام شود و برای بهبود سئوی سایت، شما چه استراتژی هایی را باید لحاظ کنید؟ در مقاله بعد قصد داریم به  چندین پیشنهاد و راهکار در طراحی سایت خودرو و بهینه سازی سایت بپردازیم.

در مقاله قبل به بحث و بررسی در خصوص طراحی سایت دایرکتوری خودرو پرداختیم. در این مقاله قصد داریم به چندین پیشنهاد و راهکار در خصوص طراحی سایت و بهینه سازی سایت خودرو بپردازیم.

 

گوگل مای بیزنس (Google My Business)

گوگل مای بیزنس رابطه مستقیمی با سئوی محلی دارد مخصوصا اگر می خواهید در 3 پک محلی گوگل بالا بیایید

یکی از نکات مهم در گوگل مای بیزنس این است که اطمینان حاصل کنید که اطلاعات نمایندگی فروش صحیح و برای جستجوگران مفید باشد. این نکته برای بازارهای رقابتی بسیار مهم است. مخصوصا وقتی که تعداد محدودی سایت در هنگام سرچ در صفحه نتایج بالا بیاید. در ادامه به برخی از ویژگی ها و نکات مهم گوگل مای بیزنس اشاره می کنیم که می توانید از مزایای آنها استفاده کنید:

 

نام، آدرس و شماره تلفن

اطمینان حاصل کنید که نام، آدرس و شماره تلفن نمایندگی فروش درست و صحیح باشد. نکته ای که بسیار مهم است این است که این اطلاعات دقیقا با اطلاعات موجود در تمامی دایرکتوری های محلی که نمایندگی در آن لیست شده، برابر باشد.

 

گوگل مای بیزینس

 

دسته بندی ها

گوگل مای بیزنس به شما اجازه می دهد تا برای توصیف آنچه که سایت شما ارائه می دهد، دسته بندی های خاص خود را انتخاب کنید (دسته ی اول و دسته بندی های ثانویه). اگرچه دسته بندی هایی که انتخاب می کنید می توانند بر رنکینگ محلی شما اثر بگذراند، اما به یاد داشته باشید که دسته بندی تنها یکی از چندین عواملی است که بر رتبه شما در صفحه ی نتایج اثر می گذارد.

این دسته بندی ها کمک می کنند تا مشتریان احتمالی در هنگام سرچ به شما وصل شوند. شما می توانید یک دسته ی اولیه و دسته بندی های ثانویه را انتخاب کنید. اما سعی کنید در انتخاب دسته بندی زیاده روی نکنید. مشخص و شفاف باشید. برای توصیف هسته و مغز آنچه تجارت شما ارائه می دهد تا حد ممکن کمترین تعداد دسته بندی را انتخاب کنید.

اگر دسته بندی دلخواه شما وجود نداشت، یک دسته بندی عمومی و کلی انتخاب کنید که همچنان صحیح باشد. به یاد داشته باشید در گوگل مای بیزنیس شما نمی توانید دسته بندی دلخواه خود را بسازید. برخی از دسته بندی هایی که می توانید استفاده کنید عبارتند از :

 • فروشنده خودرو
 • فروشنده خودروهای کارکرده
 • فروشنده بی ام دبلیو

به یاد داشته باشید اگر رنکینگ شما به اندازه ای که می خواهید بالا نیست، شاید بتوان آن را با تغییر دسته بندی بهبود بخشید. شاید لازم باشد چند وقتبر روی ان وقت بگذارید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. در هنگام ویرایش یا افزودن دسته بندی های خود، گوگل از شما می خواهد که مجددا اکانت خود را تایید کنید. (این به گوگل کمک می کند تا مطمئن شود اطلاعات کسب و کار شما صحیح است.)

 

عکس ها

گوگل در گوگل مای بیزنس برای کمک به ارتقاء رنکینگ و کسب و کارها در سرچ های محلی، از عکس ها و تصاویر استفاده می کند. سعی کنید تصاویر خودروهای صفر و کارکرده خود در محوطه ی نمایندگی را نشان دهید و حتما به صورت مرتب آنها را بروز رسانی کنید. وقتی که خودرویی به فروش می رسد، حتما از مشتری بخواهید که فرم رضایت نامه استفاده از عکس را امضا کند و یک عکس با چهره خوشحال در کنار خودروی جدیدش بگیرید و در گوگل مای بیزنس خود (و همچنین در سایر شبکه های اجتماعی که دارید) آپلود کنید.

اگر بازاریاب دیجیتال و یا مدیر فروش (در یک نمایندگی فروش) هستید، شاید این مسئله کمی سخت و یا چالش برانگیز باشد که از مسئولان فروش خود بخواهید عکس های گرفته شده را در گوگل مای بیزنس آپلود کنند. ابزار درخواست خودکار عکس های محلی (Steady Demand’s LocalPics) این کار را برای مسئولان فروش شما آسان می کند که عکس های مشتریان خود در خودروهای جدیدشان را به صورت خودکار برای شما بفرستند. این ابزار در واقع یک یادآور است که از طریق ارسال یک پیامک خودکار به آنها یادآوری می کند تا عکس هایشان را برای شما ارسال کنند. شما فقط زمان ارسال پیامک را تعیین می کنید.

 

گوگل مای بیزینس

در مقاله قبل  چندین پیشنهاد و راهکار در خصوص طراحی سایت و بهینه سازی سایت خودرو را معرفی کردیم در این مقاله به ادامه این بخش می پردازیم.

 

ویدیوها

اخیرا گوگل به کسب و کارها این اجازه را داده است که در لیستینگ گوگل مای بیزنس شان ویدیوهای 30 ثانیه ای آپلود کنند. شما می توانید از طریق ویدیوها خاص بودن خودتان را به خوبی نمایش دهید. این ویدیوها در دستگاه های تلفن همراه به صورت اتوپلی (پخش یا نمایش خودکار) پخش می شوند، بنابراین شما باید چندین ویدیو از نمایشگاه خودرو، خودروهای موجود و اتفاقاتی که در نمایشگاه شما رخ می دهد بسازید و در گوگل مای بیزنس آپلود کنید.

 

نظرات  در طراحی سایت دایرکتوری خودرو

در هنگام سرچ و خرید خودرو، نظرات و کامنت های مردم بسیار مهم و حیاتی هستند. حتما سعی کنید از مشتریان راضی خود بخواهید که نظر مثبتی در گوگل مای بیزنس شما ثبت کنند و شما هم حتما به تمامی نظرات پاسخ دهید.

 

ویژگی سوال و جواب

ویژگی سوال و جواب گوگل مای بیزنس چندین ماه است که ایجاد شده است، اما بسیاری از افراد و کسب و کارها همچنان از آن بیخبر هستند و یا توجهی به آن نمی کنند. بسیار مهم است که به صورت مرتب و دائم به سوالاتی که از شما پرسیده می شود توجه کنید و به همه آنها پاسخ صحیح بدهید. مانند اکثر چیزهای دیگر در گوگل مای بیزنس، در این مورد هم، همه می توانند به سوالات پرسیده شده پاسخ دهند و این بدین معنی است که به راحتی این امکان وجود دارد که اطلاعات غلطی در خصوص نمایندگی فروش شما در گوگل مای بیزنس ثبت شود. حتما در تیم یا گروه خود، یک نفر را به صورت خاص برای این کار در نظر بگیرید که قسمت سوال و جواب را دائما چک و نظاره کند. ضمنا به صورت مرتب و دائم داشبورد گوگل مای بیزنس خود را چک کنید. به یاد داشته باشید، به صورت مجازی هر کسی می تواند تغییراتی رابه گوگل مای بیزنس شما بدهد. با چک کردن دائمی اطمینان حاصل کنید که کسی اطلاعات شما را بدون آگاهی شما تغییر نداده باشد.

 

دایرکتوری های آنلاین (مخصوصا دایرکتوری های خودرو)

اگر در فکر بهبود رنکینگ و بک لینک پروفایل نمایندگی خود هستید دایرکتوری های خودرو مکانی عالی برای شروع هستند. ثبت سایت فروش خود در یکی از دایرکتوری های خودرویا دایرکتوری آنلاینی که یک دسته بندی در خصوص خودرو داشته باشد، می تواند کمک کند که بک لینک پروفایل خوبی بسازید. به علاوه بسیاری از این دایرکتوری ها در صفحه ی اول نتایج گوگل بالا می آیند بنابراین اگر تا کنون نمایندگیخود را در لیست آنها ثبت نکرده اید، بدانید که به شدت عقب مانده اید و مزایای فراوانی را از دست داده اید.

تعداد کمی دایرکتوری خودرو وجود دارد که برخی از آنها رایگان و برخی غیر رایگان هستند. برخی از دایرکتوری های عمومی و جنرال رایگان عبارتند از Yelp, YellowPages, Bing، و غیره. این دایرکتوری های رایگان و بزرگ دارای دسته بندی های فراوانی هستند که یکی از دسته های خود را به خودرو اختصاص داده اند. حتما اطمینان حاصل کنید که نام، آدرس و شماره تلفن نمایندگی شما با اطلاعات گوگل مای بیزنس شما هماهنگ باشد.

 

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

انتخاب کلمات کلیدی مناسب و درست همواره از مسائل مهم و اساسی سئو بوده و است. باید کلماتی را انتخاب کنید که درصد سرچ بالایی داشته باشند، نسبتا رقابتی باشند، با محتوای سایت شما رابطه مستقیم داشته باشند، کلماتی باشند که مشتریان احتمالی شما در هنگام سرچ از آنها استفاده می کنند.

 

بهینه سازی تصاویر

بر اساس گوگل، همه ساله، 37 درصد از سرچ های انجام شده در خصوص خودرو شامل این عبارت (تصاویر [مدل خودرو]) می شود. مثلا (تصاویر مزدا 3). این یعنی هنگامی که تصاویر خودروهای فروشی خود را آپلود می کنید، حتما در کنار مدل، سال ساخت، و نام برند خودرو، از کلمات (تصاویرِ....، تصویرِ.....، عکسِ......) نیز استفاده کنید.

 

استفاده از اسکیما در طراحی سایت

اگر می خواهید شانس خود را در گوگل و سایر موتورهای جستجو افزایش دهید، بدانید که استفاده از مارکاپ اسکیما با داشتن شناخت کافی از صفحات سایتتان، می تواند شما را از رقبای خود یک گام به جلو بیاندازد. (در ضمن این احتمال نیز وجود دارد که رقبای شما هنوز مارکاپ اسکیما را نشناخته باشند و از آن استفاده نکرده باشند).

برای استفاده از مارکاپ اسکیمای خودروها می توانید از راهنمای سایت schema.org استفاده کنید.

26 مهر 1397

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میزان رضایت کاربران: 0

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بیان کنید

برخی برند های طرف قرارداد با کاسپید
 • زعفران سحرخیززعفران سحرخیز
 • شرکت نیک کالاشرکت نیک کالا
 • صنایع غذایی مارینصنایع غذایی مارین
 • شرکت تهران داروشرکت تهران دارو
 • شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)
 • شرکت پاکسانشرکت پاکسان
 • فدراسیون فوتبالفدراسیون فوتبال
 • بیمه رازیبیمه رازی
 • چیچکچیچک
 • بهریزانبهریزان
 • برنج آوازهبرنج آوازه
 • پخش قاسم ایرانپخش قاسم ایران
 • لینا نیکلینا نیک
 • عطر بیکعطر بیک
 • امرسانامرسان
 • صنایع غذایی هانیصنایع غذایی هانی
 • نوین زعفراننوین زعفران
 • صنایع غذایی شام شامصنایع غذایی شام شام
 • شرکت ایران گلابشرکت ایران گلاب
 • هتل مارینا پارک کیشهتل مارینا پارک کیش
 • شرکت ایرانکو (سونی)شرکت ایرانکو (سونی)
 • شرکت ساپکوشرکت ساپکو
 • چینی زرینچینی زرین
 • پمپ ایرانپمپ ایران
 • مارگارینمارگارین
 • صنایع غذایی ب.آصنایع غذایی ب.آ
 • جهان ترابر ماهانجهان ترابر ماهان
 • کیش ایرکیش ایر
 • خانه و آشپزخانهخانه و آشپزخانه
 • پارمیداپارمیدا