طراحی سایت پزشکی طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

با توجه به نیاز کاربران برای دسترسی به اطلاعات پزشکان و مراکز پزشکی و همچنین در برخی موارد دریافت اطلاعات تخصصی در مورد هر پزشک یا مرکز درمانی، طراحی سایت پزشکی نیز جزو نیازهای جامعه قرار گرفت.
راه اندازی و طراحی سایت پزشکی، این صنعت را با تحول زیادی رو به رو کرده است. اما داشتن یک سایت پزشکی چه اهمیتی دارد و چه تاثیری در روند کار پزشکان می گذارد؟ همانطور که می دانید فناوری اطلاعات و تکنولوژی مربوط به آن تمام دنیا را فرا گرفته است، این روزها مردم برای کوچک ترین مشکلی به سراغ اینترنت رفته و راه حل خود را در آن جستجو می کنند. طبیعی است که برای درمان برخی بیماری ها و یا گرفتن اطلاعات ابتدایی از بستر اینترنت استفاده کنند. 
چه بهتر که کاربران بتوانند اطلاعات موردنیاز خود را از منابع معتبری همچون سایت های پزشکی دریافت کنند. این سایت ها می توانند راهنمایی های جامع و کاملی را درخصوص انواع بیماری ها و راه های درمان آن ها به بیماران و علاقمندان ارائه کنند. همچنین آموزش های مراقبتی و بهداشتی زیادی از طریق این فضا در اختیار افراد قرار می گیرد که تاثیر زیادی در بهبود زندگی آن ها دارد. بنابراین نمی توان به سادگی از اهمیت استفاده از سایت پزشکی چشم پوشی کرد.
 این سایت ها در صورتی که زیرنظر افراد متخصص مدیریت شوند می توانند اطلاعات تخصصی و مهمی را در اختیار بیماران قرار دهند. از جمله امکانات و قابلیت هایی که در سایت های پزشکی مشاهده می شوند عبارتند از: ارائه انواع مقالات و خبرگزاری های روز پزشکی، سولات متداول در حوزه پزشکی، انواع پرسش و پاسخ، معرفی متخصصین و پزشکان، امکان رزرو نوبت اینترنتی، امکان انتقال نظرات و انتقادات و...
هر سایت پزشکی برای اینکه بتواند به درستی به مراجعین خود خدمات رسانی کند، می بایست شرایطی را در نظر گرفته و به اصولی پایبند باشد. در ادامه به چند نمونه از نکات مهم در خصوص طراحی سایت پزشکی اشاره می کنیم.

ارائه محتوای باکیفیت

تمامی وبسایت ها برای اینکه بتوانند اعتماد و رضایت مخاطبین خود را جلب کنند، نیازمند محتوای منسجم و باکیفیت هستند. اهمیت این مسئله درخصوص سایت های پزشکی چند برابر می شود. از آن جایی که اطلاعات پزشکی به نوعی با سلامت کاربران ارتباط دارد، بسیار مهم است که مدیران سایت در انتخاب محتوا دقت زیادی داشته و از مطالبی استفاده کنند که از صحت و دقیق بودن آن اطمینان کافی دارند. علاوه بر این، یک سایت پزشکی معتبر بایستی مطالب و محتوای خود را به گونه ای به مخاطبین منتقل کند که کاملا قابل فهم و قابل درک باشد. این سایت ها می توانند از منابع و مقالات مختلف استفاده کرده و مراجعین را برای کسب اطلاعات بیشتر به این مقالات ارجاع دهند.

همیشه در دسترس باشید

برای اینکه کاربران شما از خدمات رسانی سایت رضایت کامل داشته باشند، نیاز است تا در هر لحظه آماده خدمات رسانی و پاسخگویی به سوالات آن ها باشید. شما می توانید برای این مورد تدابیر مختلفی بیاندیشید. به عنوان مثال امکان چت آنلاین، ارائه اطلاعات تماس، آدرس مرکز درمانی و... هرچه سعی کنید خدمات رسانی خود را بهبود بخشیده و کیفیت آن را افزایش دهید، قطعا توجه مخاطبین را بیشتر جلب کرده و آن ها را تشویق به استفاده از امکانات سایت می کنید.

جذابیت در ظاهر سایت

طراحی قالب سایت پزشکی بایستی به گونه ای باشد که کاملا با تخصص مربوطه هماهنگی و همخوانی داشته باشد. هرچه جذابیت ظاهری سایت بیشتر باشد، قطعا کاربران بیشتری را به خود جذب می کند. برخی از مدیران وبسایت تنها تمرکز و توجه خود را بر روی منابع ارائه شده در سایت قرار می دهند و از جنبه های زیبایی موضوع غافل می شوند. همین امر باعث ریزش کاربران و کاهش بازدید سایت می شود.

به روز بودن

به روز بودن یکی از ملزومات هر سایتی است. اما این مسئله در وبسایت های پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار است. شما می بایست به عنوان یک مدیر سایت، منابع، مقالات و مطالب سایت را به طور مرتب بروزرسانی کنید.

دسترسی راحت و آسان به منابع سایت

برای اینکه کاربران بتوانند در کمترین زمان ممکن به اطلاعات موردنیاز خود دسترسی داشته باشند، می توانید از نوارهای بالای صفحه استفاده کنید. در این نوارها برای راهنمایی بهتر کاربران می توان تمامی مطالب، خدمات و محصولات پزشکی را به طور دقیق دسته بندی کرد.

قابلیت ثبت نام دیگر پزشکان

برخی از سایت های پزشکی این قابلیت را ایجاد می کنند تا دیگر پزشکان و متخصصان امکان ثبت نام در سایت را داشته باشند. قطعا وجود چنین آپشنی در سایت پزشکی می تواند خدمات بهتر و کامل تری را در اختیار مراجعین قرار دهد.

 

کاسپید با توجه به تخصص و سابقه ای که در زمینه طراحی سایت و طراحی سایت دایرکتوری دارد بصورت کاملاً تخصصی وب سایت های مورد درخواست مشتریان در زمینه پزشکی و کلینیک ها و بانکهای اطلاعاتی پزشکی را پیاده سازی می نماید. طراحی دایرکتوری طب سنتی تندرستان، طراحی سایت دایرکتوری پزشکی طب رسانه، طراحی سایت فروشگاهی دکتر داعی، طراحی سایت فروشگاهی سلامت ایران را در کنار طراحی سایت کلینیک آراد، دکتر بیگلو، کلینیک موی آرمان و … از جمله نمونه کارهای کاسپید در این زمینه است.

کاسپید آماده است در صورت نیاز شما به طراحی سایت پزشکی و طراحی سایت دایرکتوری پزشکی با برگزاری جلسه و مشاوره  رایگان بهترین پیشنهاد را ارائه نماید.

طراحی سایت پزشکی

 

طراحی سایت پزشکی در دنیای امروز

اهمیت طراحی سایت پزشکی به این علت است که فناوریهای نوین به اشکال مختلف زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده اند، به گونه ای که امروزه برای جستجوی مشکلات، سئوالات و هر آنچه ابتدا به ذهنمان می رسد به سراغ اینترنت می رویم. طراحی سایت پزشکی می تواند ضمن تسهیل فرایندهای مختلفی همچون نوبت دهی، تعامل بین بیمار و پزشک را تقویت کند که تقویت این رابطه در نهایت بهبود فرایند درمان و کسب سلامتی را در پی دارد.

پزشکانی که نسبت به طراحی سایت پزشکی خود اقدام کرده اند، توانسته اند موفقیت های چندجانبۀ بیشتری هم از لحاظ معرفی خود، آگاهی رسانی و ارتباط با بیماران برقرار کنند.

سلامت و مسائل مرتبط با آن از جمله موضوعاتی هستند که نیازمند کسب اطلاعات صحیح و قابل اعتماد می باشند. از اینرو، سایت هایی متعلق به بیمارستان ها، مراکز درمانی، پزشکان و سایر دست اندرکاران حوزه سلامت از جمله منابعی هستند که هر روزه افراد زیادی آنها را جستجو می کنند.

اهمیت طراحی سایت پزشکی هنگامی بیشتر می شود که بدانیم بخش قابل توجهی از مردم روزانه چندین ساعت را در فضای مجازی می گذرانند و برای انجام کارهای روزمرۀ خود بیش از پیش به اینترنت وابسته هستند.

همانگونه که فناوریهای نوین همچون شبکه های اجتماعی و سایر محصولات برآمده از اینترنت تعاملات عادی ما با افراد مختلف از جمله دوستان و اعضای خانواده را تحت تأثیر قرار داده اند، تأثیرگذاری این فناوریها در حوزه های شغلی نیز بسیار مشهود است.

امروزه هر کسب و کاری که خود را محدود به الگوی سنتی کرده به طور طبیعی از پیشرفت باز مانده و قادر نخواهد بود از ظرفیت های واقعی خود در جهت دستیابی به اهدافش استفاده کند. پزشکی نیز از جمله مشاغلی است که از سویی به دلیل تخصصی بودن و از سوی دیگر به دلیل ارتباط با عموم مردم نیاز دارد تا پل ارتباطی بین خود و مردم برقرار سازد.

طراحی سایت دکتری

 

مزایای سایت های پزشکی

 احتمالا تا به حال شنیده اید که می گویند اگر نمی خواهید از رقبای خود عقب بمانید، فعالیت خود را در بستر اینترنت شروع کنید. صنعت پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر فردی برای اینکه بتواند در این حوزه به موفقیت دست پیدا کند، می بایست تبلیغات، اطلاع رسانی ها و جذب مخاطب را از طریق این بستر انجام دهد. طراحی سایت پزشکی اصولی و حرفه ای شما را چندین گام به هدفتان نزدیک تر می کند. اما داشتن یک وبسایت پزشکی چه تاثیری در روند کار دارد؟ در این بخش با برخی از مزایای سایت های پزشکی آشنا می شویم.

افزایش فرصت ها به کمک سایت پزشکی

داشتن یک سایت پزشکی شما را بیش از آن چه که تصور کنید به جلو پرتاب می کند. این فضا بهترین مکان برای رشد، گسترش کسب و کار و جذب مخاطب است. با داشتن یک سایت پزشکی و ارائه محتوای باکیفیت، می توانید مخاطبین زیادی از نقاط مختلف دنیا داشته باشید و دایره کاربران خود را گسترده تر کنید. از این طریق بیشتر در معرض دید قرار خواهید گرفت و افراد بیشتری با سوابق، تجارب و توانایی های شما آشنا می شوند. تبلیغات و بازاریابی شما به طور شگفت آوری موردتوجه قرار گرفته و می توانید به جای استفاده از بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر، خدمات خود را با چند کلیک ساده به تمام دنیا معرفی کنید. قطعا چنین تغییر و تحول بزرگی می تواند به افزایش فرصت های کاری بیانجامد.

افزایش سوددهی

غیرممکن است که حرف از فعالیت اینترنتی باشد اما سوددهی وجود نداشته باشد. اگر طراحی سایت پزشکی با اصول و تکنیک های خاص خود انجام شود، قطعا می توانید در مدت زمان کوتاهی به سوددهی برسید. این سوددهی به روش های مختلفی حاصل می شود. بسیاری از کاربران با خدمات شایسته شما آشنا می شوند، در نتیجه شما را به آشنایان و دوستان معرفی کرده و این چرخه بزرگ و بزرگ تر می شود. علاوه بر این، می توانید در سایت پزشکی خود خدمات دیگر پزشکان را معرفی و تبلیغ کرده و در ازای آن مبلغی را به عنوان درآمد جانبی دریافت کنید.

صرفه جویی در هزینه ها

بسیاری از هزینه های جانبی همچون، خدمات دریافت نوبت، تماس های تلفنی، رفت و آمدهای غیرضروری، استخدام نیروی کار و... با وجود داشتن یک سایت پزشکی از بین می روند.

جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز درمانی

یکی از مزایای داشتن سایت پزشکی جایگزینی نوبت دهی آنلاین به جای نوبت دهی حضوری است. این اقدام، هم در زمان بیماران صرفه جویی کرده و هم از ازدحام جمعیت در مراکز درمانی جلوگیری به عمل می آورد. بیماران می توانند به صورت اینترنتی، نوبت خود را رزرو کرده و در زمان مقرر شده به مطب مراجعه کنند.

طراحی سایت دکتری

خب تا اینجا از اهمیت طراحی سایت دکتری مطلع شده و با مزایای آن آشنا شدیم. یک پزشک برای اینکه بتواند از مشکلات و مسائل بیماران خود مطلع شود، نیاز به یک پل ارتباطی دارد.

 

برقرارسازی این پل ارتباطی می تواند از طریق طراحی سایت پزشکی باشد. در واقع پزشکان می توانند در سایت خود مطالبی را قرار دهند تا بیمار پیش از حضور در مطب از آنها آگاهی داشته باشد. بعنوان مثال، علاوه بر تسهیل در نوبت گیری، پزشکان با معرفی تخصص خود می توانند آشنایی بیشتر مراجعه کنندگان با انواع رژیم درمانی، انواع برنامه های غذایی متناسب با هر بیماری، مواد مغذی مورد نیاز بدن، پایبندی به درمان و همچنین مصرف داروهای تجویزی محقق سازند.

از دیگر نکات قابل توجه که با طراحی سایت پزشکی می تواند محقق شود، دستیابی به اطلاعات معتبر و صحیح مرتبط با سلامت است که می تواند از گمراهی مخاطب جلوگیری کند و امکان اتخاذ مناسب ترین تصمیم ها را برای او فراهم سازد.

امروزه کاربران برای پیدا کردن جواب سوال هایشان به سراغ موتور های جستجو می روند. طراحی سایت پزشکی خوب و به روز می تواند تعداد بازید سایت و کاربران شما را افزایش دهد. شرکت طراحی سایت کاسپید با سالها تجربه در زمینه طراحی سایت تهران تاکنون توانسته تا نمونه کارهایی را در خصوص طراحی سایت های پزشکی ارائه کند. جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با ما تماس بگیرید.

 

طراحی سایت پزشکی و اصول طراحی آن

  • اطلاعات تماس پزشک

هر پزشک می تواند راه های برقراری ارتباطش همچون آدرس مطب، تلفن های مطب و ساعات کاری مطب را در سایت قرار دهد تا کاربران بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند.

  • نوبت آنلاین

دریافت نوبت آنلاین از طریق سایت از دیگر خدماتی است که می توانید بصورت آنلاین به بیماران خود ارائه دهید. بدین صورت که وقت های خالی به کاربران نمایش داده شود، کاربران بتوانند از طریق سایت وقت مورد نظر را رزرو نموده و بصورت آنلاین پرداخت کنند.

نوبت دهی آنلاین سایت پزشکی
  • ایجاد پرونده پزشکی بیمار در سایت

ایجاد پرونده پزشکی بیمار در سایت از دیگر کارهای جذابی است که می توان در طراحی سایت پزشکی انجام داد. با این امکان بیمار یا پزشک می تواند از هر جایی به سابقه پزشکی بیماران دسترسی داشته باشد و یا حتی لینک سوابق پزشکی بیمار را برای دیگر پزشکان یا بیمارستان ها ارسال کنند.

  • اخبارو مقالات پزشکی

بخشی برای اخبار و مقالات پزشکی در طراحی سایت پزشکی ایجاد کنید تا کاربران بتوانند از اطلاعات روز پزشکی آگاه شوند همچنین ایجاد این بخش باعث می شود تا سایت شما در موتور جستجوی گوگل رتبه ی بهتری پیدا کند و از اولین سایت ها نمایش داده شود و بازدید کنندگانی بیشتری را جذب کند.

  • معرفی پزشک

پزشکان می توانند با طراحی سایت شخصی، تخصص و مدارک خود را معرفی کنند تا بیماران با مطالعه آن با اطمینان بیشتری به پزشک مراجعه کنند هم چنین طراحی سایت این دید را به افراد می دهند که شما در کار خود حرفه ای هستید.

تماس با کاسپید
برخی برند های طرف قرارداد با کاسپید
 • زعفران سحرخیززعفران سحرخیز
 • شرکت نیک کالاشرکت نیک کالا
 • صنایع غذایی مارینصنایع غذایی مارین
 • شرکت تهران داروشرکت تهران دارو
 • شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)
 • شرکت پاکسانشرکت پاکسان
 • فدراسیون فوتبالفدراسیون فوتبال
 • بیمه رازیبیمه رازی
 • چیچکچیچک
 • بهریزانبهریزان
 • برنج آوازهبرنج آوازه
 • پخش قاسم ایرانپخش قاسم ایران
 • لینا نیکلینا نیک
 • عطر بیکعطر بیک
 • امرسانامرسان
 • صنایع غذایی هانیصنایع غذایی هانی
 • نوین زعفراننوین زعفران
 • صنایع غذایی شام شامصنایع غذایی شام شام
 • شرکت ایران گلابشرکت ایران گلاب
 • هتل مارینا پارک کیشهتل مارینا پارک کیش
 • شرکت ایرانکو (سونی)شرکت ایرانکو (سونی)
 • شرکت ساپکوشرکت ساپکو
 • چینی زرینچینی زرین
 • پمپ ایرانپمپ ایران
 • مارگارینمارگارین
 • صنایع غذایی ب.آصنایع غذایی ب.آ
 • جهان ترابر ماهانجهان ترابر ماهان
 • کیش ایرکیش ایر
 • خانه و آشپزخانهخانه و آشپزخانه
 • پارمیداپارمیدا