تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوا مهمترین فاکتور بهینه سازی سایت و سئو در بحث طراحی سایت می باشد، توجه به این نکته خیلی مهم است که گوگل بر اساس محتوای سایت شما فعالیت و کسب و کار شما را تشخیص می دهد و به جرات می توان گفت در نبرد سئو سایتی برنده است که تولید محتوا درست و اصولی داشته باشد. به جرات می توان گفت محتوای خوب اصلی ترین عامل موفقیت هر کسب و کار آنلاین می باشد. جهت برنامه ریزی بلند مدت در دنیای دیجیتال مارکتینگ بایستی استراتژی محتوایی دقیق و برنامه ریزی شده ای در حوزه تولید و بازاریابی محتوا روی سایت و صفحات شبکه های اجتماعی خود داشته باشید.

در بازاریابی محتوا ایجاد محتوای اصولی، درست و واقعی حرف اول را می زند و هر کسب و کاری می بایست محتوای منحصر به فرد خود را ایجاد نماید. توجه به این نکته بسیار ضروری است که محتوای کپی شده و محتوای بی کیفیت صدماتی به وب سایت و سئو سایت شما در گوگل خواهد زد که در برخی موارد جبران ناپذیر خواهد بود. ایجاد محتوا فقط محدود به متن نمی باشد; بله محتوای سایت شما تلفیقی از متن، تصاویر، ویدئو، انیمیشن و ... می باشد. تمامی محتواهای ایجاد شده به دیده شدن بهتر سایت شما کمک شایانی خواهد کرد.

هر وب سایت برای موفقیت نیازمند ایجاد متون با کیفیت، بهینه و به روز بر اساس آخرین استانداردهای گوگل می باشد. توجه داشته باشید که یک محتوای خوب، محتوایی است که بتواند پاسخ سوال یا ابهام کاربر را درباره موضوع مدنظر بدهد؛ و اطلاعات مفیدی در اختیار کاربر قرار دهد. چنین محتوایی می تواند به شما جهت کسب رتبه های برتر در نتایج جستجو کمک نماید و کاسپید با توجه به جدیدترین قوانین و استانداردهای گوگل و قوانین بازاریابی محتوا با ایجاد بخشی تخصصی در این حوزه اقدام به ارائه سرویس تولید محتوا سایت برای مشتریان خود نموده است. شما با خیال راحت می توانید تولید محتوا سایت خود را به تیم کاسپید سپرده و مطمئن باشید شرکت طراحی سایت کاسپید به بهترین نحو در دوره های زمانی مشخص، محتوای سایت شما را با بالاترین کیفیت بروز می نماید تا در نهایت بتوانید بالاترین رتبه را در رقابت با رقبای خود در بخش بهینه سازی سایت کسب نماید.

 

چرا ایجاد محتوا مهم است

مهم ترین معیار گوگل در جهت بهینه سازی سایت و برای نمایش صفحات یک سایت در بالاترین رتبه در نتایج جستجو، ایجاد محتوا سایت منحصر به فرد و با کیفیت می باشد که در آن کلیه اصول نگارشی و استانداردهای سئوی محتوایی رعایت شده باشد. محتوای خوب به مطالبی گفته می شود که بر مبنای ترجمه، تحقیق یا دانش فردی و بر اساس نیاز کاربر تولید شده باشد و از همه مهم تر اینکه کپی و یا تکرای نباشد.

ایجاد محتوای سایت با کیفیت و کاربرپسند و انتشار آن در وب سایت یا شبکه های اجتماعی، منجر به ایجاد ارتباط مستمر میان سایت شما و مخاطبین خواهد شد و باعث افزایش هدفمند ترافیک سایت می شود. توجه داشته باشید که سودآوری کسب و کارها به داشتن مشتریان وفادار ارتباط مستقیم دارد. مشتریانی که به برند شما اعتماد کنند؛ و خرید خود را همیشه از طریق شما انجام دهند.

ما در کاسپید ابتدا با آنالیز کاملی که از وضعیت فعلی سایت شما وجود دارد و همچنین جایگاه و رتبه سایت شما در موتورهای جستجو و آنالیز کلمات کلیدی با عقد قراردادهای مدت دار این تضمین را به شما می دهیم تا در هر بخش از وب سایت شما اصولی ترین و با کیفیت ترین محتوا را ایجاد نمایم تا در مدت زمان مشخص بتوانید جایگاه واقعی خود را در رقابت با رقبای خود کسب کنید. تیم ما همواره در حال تحقیق و بروزرسانی استانداردها و یادگیری جدیدترین قوانین گوگل و سئو می باشند و شما همواره مشاور و پیمانکاری مطمئن را در کنار خود خواهید داشت.

 

یکی از مهمترین بخش های دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا است. این بخش پایه و اساس تمامی تلاش های موجود در بازاریابی دیجیتال را تشکیل می دهد. به کمک محتوای مناسب می توانید برند خود را هرچه بهتر و مناسب تر به مخاطبین معرفی کرده و توجه آن را جلب کنید. از این اگر قصد دارید تا در بازارهای مختلف بتوانید با سایر رقبای خود مبارزه کنید، باید بتوانید از یک تیم تولید محتوای قدرتمند کمک بگیرید. ما در این مطلب به صورت کامل در خصوص هر آن چیزی که از تولید محتوا نیاز دارید بدانید، صحبت می کنیم.

تولید محتوا چیست؟

اگر می خواهید تا با تولید محتوا بیشتر آشنا شوید، شاید لازم باشد تا در ابتدا فرایند آن را بشناسید. فرایند تولید محتوا، با تحقیقات در بازارهای مختلف شروع می شود. سپس ایده های استراتژیک مختلف برای جذب حداکثری مشتریان مطرح خواهد شد. در مرحله بعدی این ایده ها را با کمک روش های مختلفی به تبلیغات بدل کرده و در اختیار مشتریان هدف قرار می دهند. منظور از تولید محتوا، تمامی فرایندی است که در این چرخه برای جذب مشتریان از طریق تولید محتواهای مختلف طی می شود.

محتواهایی که توسط تیم تولید محتوا ساخته و پرداخته می شوند، می توانند طیف وسیعی از انواع را شامل شوند. از مهمترین آن ها می توان به محتوای بلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک، پادکست و ... اشاره کرد. اینکه کدام یک از این محتواها از سایرین برتر بوده، کاملا به سبک تبلیغات و حوزه کاری شما باز می گردد. ما در ادامه بیشتر در خصوص هر کدام از این انواع قالب های محتوا صحبت می کنیم.

چرا تولید محتوا باکیفیت مهم است؟

هر روزه میلیون ها میلیون محتوا مختلف به صورت آنلاین منتشر می شود. برای اینکه بتوانید خودتان را از سایرین متمایز کرده و تاثیرگذاری بیشتری بر مشتریان خود بگذارید، لازم است تا محتوای شما کیفیت بالایی داشته باشد. این به معنای آن است که محتوای شما باید به خوبی و توسط یک تیم حرفه ای نگارش و طراحی شده و نیازهای مخاطبین شما را هدف قرار دهد. یک محتوای بی کیفیت سریعا از فضای اینترنت کنار گذاشته خواهد شد؛ در حالی که یک محتوای باکیفیت روز به روز به قوت خود باقی خواهد ماند.

اما چرا تولید محتوای باکیفیت تا به این اندازه اهمیت پیدا کرده است؟ در پاسخ باید اشاره کرد که تولید محتوا، بهترین روش بازاریابی ورودی است. زمانی که شما دست به تولید محتوا می زنید، اطلاعات خود را به صورت رایگان در اختیار مخاطبین قرار می دهید. به همین دلیل افرادی که به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند، می توانند با شما تعامل پیدا کرده و به عنوان ترافیک ورودی شناخته شوند. برای درک هر چه بیشتر اهمیت تولید محتوا نگاهی به آمارهای زیر داشته باشید:

 • تقریبا 40 درصد از بازاریابان دیجیتال عنوان داشته اند که بازاریابی محتوا، بخشی ضروری در بازاریابی آن ها است. 81 درصد نیز گفته ند که شرکت آن ها، تولید محتوا را به عنوان یک استراتژی تجاری می بینند.
 • بازاریابان B2B داده هایی در اختیار دارند که می گوید بازاریابی محتوا ابزاری موفق برای پرورش سرنخ ها، درآمدزایی و ایجاد مخاطبین مشترک است.
 • 10 درصد از افرادی که وبلاگ دارند عنوان داشته اند که وبلاگ های متنی بیشتری بازده سرمایه را دارند.

انواع محتوا چیست؟

زمانی که قصد تولید محتوا را داشته باشید، در قدم اول باید بدانید که چه نوع محتواهای مختلفی وجود دارد. امروزه محتوا در شکل ها و اندازه ها و فرم های متنوعی موجود است. از این رو محتوا هم می تواند یک نوشته، صدا و یا ویدئو باشد و یا یک تصویر با اطلاعات لازم. برخی از انواع محتواهایی که در بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار می گیرند، عبارت اند از:

 • محتواهای نوشتاری

اعم از وبلاگ ها، محتوای سئو شده، مقالات مختلف، کتاب های الکترونیکی، ایمیل ها، پست های رسانه های اجتماعی

 • تصاویر

اینفوگرافیک، گیف

 • صدا

پادکست، کتاب های صوتی

 • ویدئو

انیمیشن، فیلم، وبینار، مصاحبه ها

فرایند تولید محتوا

در ابتدا باید عنوان داشت که هیچ راه استانداری برای ایجاد و تولید محتوا وجود نخواهد داشت. با این وجود روش های آزمایش شده ای وجود داشته که می تواند موفقیت محتوای شما را افزایش دهد. زمانی که شما فضایی برای خلق هرچه بهتر محتوا ایجاد کنید، می توانید انتظار داشته باشید که از محتواهای تولید شده، بهترین نتیجه را دریافت کنید. یک فرایند تولید محتوای ایده آل، باعث می شود تا محتوا شما به موقع سفر خود را آغاژ کرده و بهترین نتیجه ممکن را دریافت کند.

چگونه فرایند تولید محتوا را بهینه کنیم؟

پیش از اینکه به فرایند گام به گام تولید محتوای باکیفیت ورود پیدا کنیم، اجازه دهید تا نکاتی را برای شما روشن کنیم. اولین قدم در توسعه و اجرای فرایند تولید محتوای مناسب با نیازهای برند شما، توجه به اهدافتان است. همواره فهرستی از اهداف تجاری که استراتژی بازاریابی محتوا شما را نیز تحت شعاع قرار می دهند، در اختیار داشته باشید. مطمئن شوید که تولید کنندگان محتوا به خوبی این فهرست را درک کرده اند. در هر مرحله از فرایند خلق محتوا، می توانید نگاهی به لیست خود انداخته تا مطمئن شوید که در مسیر درستی هستید.

روند تولید محتوا باکیفیت

حال اگر می خواهید تا دست به تولید محتوای باکیفیت و مناسب بزنید، لازم است تا فرایند گردش کار آن آشنا شوید. گردش کار تولید محتوا باید با کسب و کار شما هماهنگ باشد. اما اگر می خواهید تا به یک فرمول دست پیدا کنید، می توانید قدم به قدم به شرح زیر حرکت کنید:

 • اهداف خود را مرور کنید

همواره از اهداف تجاری خود برای چارچوب دادن به فرایند ایده پردازی تولید محتوا خود استفاده کنید. در طول فرایند بارها و بارها به اهداف خود بازگردید.

 • تعیین کنید که محتوای شما در کجای سفر مشتری قرار دارد

به سفر مشتری خود توجه کنید. بدانید که محتوای تولید شده شما در کجای سفر باید حضور داشته باشد. محتوایی که در بالای قیف نیاز قرار دارد باید به دنبال پاسخ به سوالات و نشان دادن رهبری فکری شما باشد. محتواهایی که در پایین قیف نیاز وجود دارند، با جزئیات بیشتر و تمرکز بیشتر بر تسهیل تصمیم خرید، عمل خواهند کرد.

 • ایده های مختلف موضوعی ایجاد کنید

در تولید محتوا گاهای اولین ایده، همان ایده اصلی است. اما همیشه هم این طور نیست. از این رو بهتر است هر از چندگاهی توفان ایده را تجربه کرده و چه به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. بدین صورت می توانید مزایا و چالش های هر کدام از این ایده ها را بهتر درنظر بگیرید. بهتر است از در اختیار گذاشتن ایده های خود با همکارانتان خودداری کنید؛ زیرا راه را بر رسیدن به ایده های جدید می بندد.

 • تحقیقات انجام دهید

با یک ایده اولیه از تولید محتوا، تحقیقات اولیه خود را آغاز کنید. این تحقیقات می تواند شامل تحقیق برای ابزارهای مناسب سئو جهت شناخت کلمات کلیدی بهتر و یا سوالات متداول باشد. بسته به موضوع خود، بهتر است از افرادی که در زمینه موضوع تخصص کافی دارند، کمک بگیرید.

 • یک قالب انتخاب کرده و محتوا را تولید کنید

آیا برای یک وبلاگ می خواهید دست به تولید محتوا بزنید و یا این که یک چنل ویدئویی دارید؟ می خواهید تا یک پادکست را ضبط و منتشر کنید یا قصد به اشتراک گذاری اینفوگرافیک ها را دارید. بهتر است قبل از تولید محتوا به این فکر کنید که مشتریان شما کدام یک را ترجیح می دهند. هر کدام را که انتخاب کردید، به بهترین نحو ممکن، اطلاعات خود را ارائه دهید.

 • محتوای تولید شده را منتشر کنید

زمانی که فرایند تولید محتوا به پایان رسید، زمان انتشار آن آغاز خواهد شد. به یاد داشته باشید که شما باید محتوای خود را در اختیار مخاطبین قرار دهید، نه اینکه آن ها به دنبال محتوای شما باشند. از اینرو می توانید از کانال های رسانه های اجتماعی، اییمل، پیامک و ... برای تبلیغ هرچه بهتر محتوای خود کمک بگیرید.

 • عملکرد محتوای خود را بررسی کنید

اما فرایند تولید محتوا حتی بعد از انتشار آن نیز به پایان نمی رسد. از ابزارهای تحلیلی برای سنجش میزان موفقیت محتوای تولید شده خود، استفاده کنید. برای مقالات وبلاگ و یا صفحات فرود، ممکن است نیاز به زمان بیشتری برای درک نتایج واقعی داشته باشید.

 • محتوای خود را اصلاح و بهینه کنید

در صورتی که محتوای تولید شده مطابق انتظار شما عمل نمی کند، تجزیه و تحلیلی انجام دهید تا مشخص شود که برای بهبود آن نیاز است تا چه کاری را انجام دهید. ممکن است لازم باشد تا سوالات بیشتری را پاسخ دهید، موضوعات بیشتری را به محتوای خود اضافه کنید و یا اینکه از کلمات کلیدی دیگری برای تولید محتوا استفاده کنید.

ابزارهای مورد نیاز برای تولید محتوا

تولیدکنندگان محتوا تنها به اندازه ایده ها و ابزارهایشان موفق خواهند بود. با در اختیار داشتن ابزارهای لازم می توایند تحقیقات بهتری انجام داده و دست به تولید محتوای باکیفیت تر بزنید. از جمله مهمترین ابزارهای لازم برای تولید محتوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابزارهای تحقیق محتوا

Google trends, BuzzSumo و ...

 • ابزارهای سئو

MarketMuse, SEMrush و ...

 • ابزارهای برنامه ریزی و مدیریت

AirTable, HubSpot و ...

 • ابزارهای تجربه و تحلیل

Google Analytics, Kissmetrics و ...

 • ابزارهای رسانه های اجتماعی

BuzzSumo, HootSuite و ...

 • ابزارهایی برای تولید محتوا متنی

Google Docs, Unicheck و ...

 • ابزارهایی برای تولید محتوا تصویری

Adobe Premiere, Magisto و ...

 • ابزارهایی برای تولید محتوا تصویری

Adobe Photoshop, Shutterstock و ...

 • ابزارهایی برای طراحی

Adobe Illustrator, Venngage و ...

آیا به تمامی ابزارهای تولید محتوا نیاز دارید؟ نه لزوما ... اما بله! تولید محتوا یکی از مهمترین و با ارزش ترین راه ها برای رشد کسب و کار شما است. از سوی دیگر، سازندگان و تولیدکنندگان محتوا در یک میدان فوق رقابتی در حال کار هستند. بدون کمک گرفتن از ابزارهای بالا نیز می توانید دست به تولید محتوا بزنید. اما اگر می خواهید که در این بازار سنگین و پررقابت موفق شوید، لازم است تا خودتان را به خوبی مجهز کنید.

تیم تولید محتوا شامل چه کسانی است؟

در حالی که برخی از کسب و کارها تنها از یک نفر برای تولید محتوا، تعیین استراتژی و تجزیه و تحلیل استفاده می کنند، با این وجود، بسیاری از افراد تیم های تولید محتوا دارند. اجرای یک کمپین بازاریابی محتوا موثر نیازمند تلاش و انرژی زیادی خواهد بود. داشتن تیم تولید محتوا می تواند به موفقیت هرچه بیشتر شما و رسیدن به اهدافتان کمک زیادی کند. اما چه افرادی در تیم تولید محتوا حضور دارند. اگر می خواهید تا دست به ایجاد یک تیم تولید محتوای حرفه ای بزنید، برخی از مهمترین نقش های آن عبارت اند از:

 • استراتژیست ها

استراتژیست ها، محتوا را بر اساس اهداف تجاری کسب و کار و روندهای بازار، توسعه می دهند.

 • نویسندگان / ویراستاران

افرادی که وظیفه تولید ایده های مختلف و تحقیق در خصوص آن ها را به عهده دارند.

 • طراحان گرافیک / تصویرگران

افرادی که تصاویر مختلف را ایجاد کرده و بر سبک برند نظارت می کنند.

 • مدیران رسانه های اجتماعی

افرادی که بر تولید محتوا در رسانه های اجتماعی نظارت کرده، آن ها را مورد بررسی قرار داده و نتایج را منعکس می کنند.

 • فیلمبرداران

افرادی که وظیفه مستندسازی از نشست ها، جلسه ها و یا ساخت ویدئوهای مختلف را به عهده دارند.

 • مدیران پروژه

این افراد با مدیریت هرچه بهتر خود و شناسایی عوامل موفقیت، مطمئن می شوند که پروژه ها در مسیر مشخص خود قرار دارند.

 • متخصصان فروش

افرادی که اطمینان حاصل می کنند که تلاش های بازاریابی با اهداف فروش هماهنگ است.

آیا باید تولید محتوا را برون سپاری کرد؟

سوال بسیار مهمی که برای افراد زیادی ممکن است به وجود بیایید، این است که آیا باید تولید محتوا برای برند را برون سپاری کرد و یا این که خودمان شروع به ایجاد محتواهای مورد نیاز خود کنیم؟ در پاسخ باید اشاره داشت که تولید محتوا برای برندتان به تنها می تواند کار بسیار سختی به نظر برسد. کسب و کارهای کوچک و یا آن دسته از برندهایی که در ابتدای مسیر هستند، اغلب منابع لازم برای استخدام تیم های تولید محتوا را ندارند.

از این رو به چنین شرکت هایی پیشنهاد می شود که برای تنظیم دقیق رویکرد خود در بازاریابی محتوا، کار خود را برون سپاری کنند. حتی هنوز هم بسیاری از شرکت های بزرگ، از اینفلوئنسرها و یا فریلنسرهای خارجی برای تولید محتوای خود استفاده می کنند. تیم های بازاریابی با در اختیار داشتن تمامی افراد مورد نیاز برای خلق یک محتوای هوشمند، می توانند گزینه ای مناسب برای همکاری با برندها و کسب و کارهای متنوع باشند.

مشاوره تولید محتوا

سوالات متداول

پاسخ سوال های شما در مورد طراحی سایت در کاسپید

 • برای شروع طراحی سایت و مشاوره چه کار باید کرد؟
  برای دریافت مشاوره اولیه و تعیین وقت ملاقات حضوری با شماره های 02122723209 تماس بگیرید.
 • هزینه طراحی وب سایت در کاسپید چقدر است؟
  هزینه طراحی برای سایت های مختلف ، متفاوت میباشد و به عوامل بسیاری بستگی دارد. جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید : 02122723209
 • آیا سایتی که طراحی می شود قابلیت تغییر و ارتقا دارد؟
  بله تمامی سایت هایی که در شرکت طراحی سایت تهران کاسپید طراحی میشوند به صورت داینامیک میباشند و قابلیت تغییر در هر زمانی را دارند.
 • آیا کاسپید از سایت من میزبانی می کند؟
  بله شرکت طراحی سایت کاسپید با در دست داشتن سرور قدرتمند، قادر است که تمامی خدمات میزبانی را به شما عزیزان ارائه دهد.
 • طراحی سایت من چقدر زمان نیاز دارد و چند روز طول می کشد؟
  طراحی وبسایت برای پروژه های مختلف در بازه های زمانی متفاوتی انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
 • بعد از اتمام طراحی آیا خودم میتوانم محصول و یا مطلب به سایت اضافه کنم؟
  بله. تمامی سایت های طراحی شده دارای پنل ساده و کاربردی جهت ویرایش اطلاعات سایت هستند که در اختیار شما قرار داده شده و آموزش های لازم به شما داده می شود.
 • مراحل طراحی وب سایت و عقد قرارداد در کاسپید به چه شکل است؟
  برای طراحی وب سایت در شرکت کاسپید ابتدا یک جلسه مشاوره برگزار میشود. این جلسه هم به صورت تلفنی و حضوری امکانپذیر است. بعد از جلسه مشاوره پروپوزال برای مشتری ارسال شده و در صورت تایید پروپوزال عقد قرارداد انجام میشود.
 • پس از طراحی سایت در صورت مشکل چه کار بکنم؟
  پس از اتمام طراحی و تحویل سایت ، شرکت کاسپید به مدت 1 سال پشتیبانی رایگان برای سایت ها را انجام می دهد.