طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

شرکت کاسپید فعال در زمینه طراحی سایت تهران و ایران با برخورداری از تیم مجرب و متخصص میتواند شما را برای طراحی سایت ورزشی همراهی نماید. امروزه باشگاه های ورزشی به منظور افزایش مشتریان خود نیاز به راه اندازی و طراحی سایت دارند. با طراحی وب سایت می توانید بازدید کنندگان بسیاری را جذب نموده و در نهایت آنها را به مشتریان وفادار خود تبدیل نمایید.

طراحی سایت ورزشی 

پیگیری مسابقات ورزشی جزء جذاب ترین تفریحات مردم محسوب می شود. حال که تکنولوژی به سراغ ورزش آمده، نحوه اطلاع رسانی اخبار ورزشی با پیشرفت چشمگیری مواجه شده است. مردم می توانند تنها با مراجعه به سایت های ورزشی معتبر، از آخرین خبرهای روز دنیا در این حوزه مطلع شوند. از همین رو می توان گفت طراحی سایت ورزشی یکی از مهم ترین اقداماتی بوده که تا به اکنون در بستر اینترنت رخ داده است. این سایت ها جزء محبوب ترین و پربازدیدترین سایت ها هستند که روز به روز بر گستردگی فعالیت آن ها افزوده می شود.

یکی از کاربردهای طراحی سایت ورزشی اطلاع رسانی به کاربران در زمینه اخبار ورزشی می باشد. در این وب سایت ها میتوان با معرفی رشته های ورزشی و تاریخچه آنها، اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران و بازدیدکنندگان سایت قرار دهید. نمایش نتایج مسابقات ورزشی، اخبار ورزشی و قرار دادن آگهی های تبلیغاتی مناسب در مبحث ورزش میتواند مهمترین منبع درآمدی چنین وب سایت هایی محسوب شود.

 

سایت های ورزشی، خود به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. گاه برخی از این سایت ها به صورت کلی به ارائه اخبار خلاصه شده ورزشی می پردازند و گاه به صورت ویژه و اختصاصی از یک رشته خاص صحبت می کنند. این اتفاق تحول بزرگی را در دنیای ورزش ایجاد کرده است و علاوه بر این، آگاهی مردم نسبت به برخی از رشته های ورزشی را افزایش داده است. این مسئله به طور غیرمستقیم می تواند به سبک زندگی سالم افراد کمک کند. حال بیایید ببینیم در طراحی سایت ورزشی، تمرکز اصلی بر روی ارائه چه نوع محتواهایی است و هدف از ساخت و راه اندازی این سایت ها چیست؟

• اولین و مهم ترین محتوایی که از طریق این وبسایت ها در اختیار علاقمندان قرار می گیرد معرفی کامل یک مجموعه ورزشی، از جمله باشگاه ها، سالن ها و گروه های ورزشی است.
• در این سایت ها لازم است تا در صورت نیاز، اشخاصی که مخاطب اصلی هستند، معرفی شده و درخصوص سوابق، تجارب و فعالیت آن ها توضیح کاملی به خوانندگان ارائه شود
• قطعا سایت های ورزشی همانند دیگر سایت ها به بخش اطلاعات تماس احتیاج خواهند داشت. این اطلاعات می توانند شامل شماره های تماس باشگاه، آدرس باشگاه، ایمیل و...باشند
• هر سایت ورزشی می بایست رشته های زیرمجموعه خود را به خوبی معرفی کند
• لازم است درخصوص فعالیت و هدف اصلی سایت توضیحاتی ارائه شود تا کاربران جدید نیز با موضوع اصلی سایت آشنا شوند
• تازه ترین، داغ ترین و دست اول ترین اخبار روز ورزشی از طریق این سایت ها در اختیار علاقمندان قرار می گیرد
• برخی از سایت های ورزشی با هدف مشاوره راه اندازی می شوند. بنابراین گنجاندن محتوای آموزشی، می تواند یکی از مهم ترین فاکتورها در طراحی این سایت ها باشد.
• یکی از اصلی ترین دلایل راه اندازی و طراحی سایت ورزشی، درآمدزایی از طریق آن است. پس روند کار در این سایت ها و نحوه محتواگذاری در آن ها می بایست به گونه ای پیش رود که علاوه بر اطلاع رسانی، تبلیغات متنوع را در خود جای دهد. تبلیغات بخش اعظمی از درآمدزایی در سایت های ورزشی را به خود اختصاص می دهند.
• علاوه بر افزایش سطح آگاهی مخاطبین در حوزه های ورزشی، می توان محصولاتی مرتبط در این زمینه را از طریق سایت در معرض فروش قرار داد.
• سعی کنید در انتخاب محتوای سایت دقت و حساسیت زیادی به خرج دهید.اطلاعاتی دقیق و صحیح در اختیار کاربران قرار دهید. از زیاده گویی و اغراق بپرهیزید، با مخاطبان خود روراست باشید و محتوای پوچ و بی ارزش منتشر نکنید.

با شناخته شدن سایت شما چه از طریق تبلیغات و چه از طریق جستجو در اینترنت ، این امکان وجود خواهد داشت تا علاقه مندان یا کسانی که به دنبال دریافت اطلاعاتی پیرامون این رشته ورزشی هستند، از وب سایت شما بازدید کنند که حتی میتواند در نهایت منجر به ثبت نام این افراد در باشگاه شما شود که این نیز خود یک نوع درآمدزایی محسوب میگردد.

اصول طراحی سایت ورزشی

برای اینکه یک سایت ورزشی بتواند در مدت زمان کوتاهی جایگاه خود را در بین رقبا پیدا کرده و به بازدید قابل توجهی دست پیدا کند، نیاز به اصول خاصی در طراحی دارد. هرچه طراحی و ساختار کلی سایت منسجم تر و اصولی تر انجام شود، قطعا در آینده بازدهی بهتری خواهد داشت. اما اصول طراحی سایت ورزشی چه مواردی هستند؟ گرافیک یکی از مهم ترین اصول در طراحی سایت ورزشی است. گرافیک شامل رنگ بندی سایت، طراحی شکل ظاهری صفحات، فونت متن، بولد بودن برخی از کلمات و... می شود.

در طراحی سایت خود به رنگ بندی و استفاده مناسب از تصاویر و ویدئو توجه لازم را داشته باشید تا سایتی مناسب و کاربر پسند داشته باشید. رنگ بندی مناسب یک طراحی سایت می تواند نقشی پر رنگ در جلب توجه کاربران وب سایت ایفا کند. از آنجایی که وب سایت های ورزشی از بازدید بالایی برخوردار می باشند، در زمینه تبلیغات نیز به خوبی عمل نموده اند.

در ادامه به صورت دقیق با اصول طراحی سایت ورزشی آشنا می شویم و هریک از آن ها را به طور مجزا مورد بررسی قرار می دهیم.
• آشنایی کامل با الگوریتم های گوگل
موتور جستجوی گوگل به طور مرتب در حال بروزرسانی و تغییر الگوریتم های خود است. از این رو فعالان در حوزه اینترنت برای اینکه از رقبای خود عقب نمانند می بایست با تمامی این الگوریتم ها آشنایی داشته باشند و از تکنیک های جدید برای رشد سایت خود استفاده کنند. سایت های ورزشی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هرچه سایت ورزشی با الگوریتم های گوگل هماهنگی و تطابق بیشتری داشته باشد، امکان دسترسی به آن از مرورگرهای مختلف بیشتر است.
• دقت در انتخاب هاست
قطعا یکی از ملزومات اصلی در طراحی سایت انتخاب و خریداری هاست است. شرکت های مختلفی اقدام به عرضه هاست می کنند.برای اینکه در روند طراحی و استفاده از سایت ورزشی دچار مشکل نشده و به چالش کشیده نشوید بهتر است حتما از کیفیت و معتبر بودن هاست خود اطمینان حاصل کنید.
• انتشار محتوای یونیک
محتوا همان چیزی است که بعد از گرافیک سایت باعث جذب مخاطبین می شود. شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا توجه کاربران را به خود جلب کنید. بنابراین استفاده از محتوای یونیک و منحصر به فرد می تواند شما را در این مورد کمک کند. در صورتی که سعی کنید از دیگر سایت ها و خبرگزاری ها مطالبی را کپی برداری کرده یا نقل قول کنید، اعتماد مخاطبینتان را از دست خواهید داد. پس در انتخاب محتوا احتیاط کرده و سعی کنید خلاقانه وارد عمل شوید.برای اینکه بتوانید محتوای خود را در معرض دید کاربران قرار دهید، می توانید از لینک سازی های داخلی و خارجی استفاده کنید. این اقدام باعث می شود تا محتوای تولیدی از طریق دیگر سایت ها به مخاطبین منتقل شده و آن ها را به سایت شما روانه کند.
• انتخاب نام دامنه
در طراحی سایت ورزشی جزئیات از اهمیت زیادی برخوردارند. از آن جایی که رقابت در این حوزه بسیار شدت گرفته، کار شما برای پیشی گرفتن از دیگر افراد کمی سخت می شود. اما نگران نباشید، با کمی ابتکار عمل، هوشیاری و خلاقیت می توانید فراتر از رقبایتان گام بردارید. جزئیاتی همچون نام دامنه شاید برای خیلی از صاحبان کسب  و کار اهمیت نداشته باشد، اما همین مورد می تواند کمی شما را از دیگر سایت ها متمایز کند.
• صاحب سبک باشید
این روزها کاربران با بمباران اطلاعاتی مواجه هستند. از گوشه و کنار، اطلاعات ورزشی را کسب کرده و به آن چه که می خواهند دست پیدا می کنند. بنابراین اتفاقی که می تواند باعث شود تا توجه مخاطبین به سمت شما جلب شود، صاحب سبک بودن است. خلاقیت داشته باشید و به هیچ عنوان از دیگر رقبا تقلید نکنید.

معمولا در طراحی سایت ورزشی بنا به نوع رشته ورزشی اطلاعات گوناگونی میتواند نمایش داده شود که به صورت خلاصه به ذکر چند مورد از آنها میپردازیم:

 • امکان نمایش اخبار ورزشی
 • امکان نمایش مقالات ورزشی
 • امکان درج رویداد های آینده در دنیای ورزش
 • امکان اعلام نتایج انواع مسابقات
 • اختصاص بخشی از طراحی سایت به معرفی محصولات و کالا های ورزشی
 • معرفی انواع سبک ها و رشته های ورزشی مرتبط با نوع فعالیت ورزشی باشگاه شما
 • گالری تصاویر و ویدئو
 • ارسال خبرنامه به اعضای وب سایت
 • اطلاعات تماس و فرم تماس با ما
 • بخش تبلیغات و آگهی برای کسب درآمد بیشتر
 • طراحی صفحه وب قرار دادن فیلم ها و تصاویر مربوط به اعضا ، تیم های باشگاه ، مسابقاتی که باشگاه در آنها شرکت کرده ، مقام ها ، مدالها و ...

امکانات سایت ورزشی

از آن جایی که وبسایت های ورزشی جزء پرطرفدارترین وبسایت ها هستند، بسیار مهم است که خدمات رسانی شایسته ای داشته باشند. برای اینکه یک سایت ورزشی بتواند به درستی فعالیت کرده و رضایت کاربران خود را جلب کند، به امکاناتی نیاز دارد که در ادامه با مهم ترین آن ها آشنا می شویم.

1. داشتن یک لوگوی مناسب و خاص

لوگو برای هر شرکت، سازمان یا نهادی می تواند نماد و نشان اعتبار باشد. قطعا سایتی که نسبت به انتخاب لوگو دقت زیادی داشته و به این مسئله اهمیت می دهد بیش از دیگر رقبا می تواند توجه و نظر مخاطبین هدف را جلب کند. داشتن یک لوگوی مناسب و منحصر به فرد، نام و برند شما را برای همیشه در خاطر کاربران ثبت می کند. سعی کنید لوگوی طراحی شده را در بخشی از سایت قرار دهید که به خوبی در معرض دید عموم باشد.

2. صفحه بندی اصولی سایت

برای اینکه سایت شما به یک سایت مرجع تبدیل شود، بایستی نیازمندی های مخاطبین خود را به درستی شناسایی کرده و براساس آن ها گام بردارید. سایت شما بایستی مجموعه ای کامل از خبرهای روز، وبلاگ های ورزشی، دانستنی های جالب و جذاب، حواشی، محتوای آموزشی و...باشد.این دسته بندی باعث می شود تا کاربران برای کسب اطلاعات خود نیاز به مراجعه به چند سایت مختلف نداشته باشند و همه آنچه را که می خواهند به صورت جامع و کامل از سایت شما دریافت کنند. قطعا برای این کار سایت شما نیاز به صفحه بندی اصولی دارد. این کار باعث می شود تا کاربران دچار سردرگمی نشده و اطلاعات به طور طبقه بندی شده در اختیار آن ها قرار گیرد.

3. تنها به متن توجه نکنید

سعی کنید به گونه ای با مخاطبین ارتباط برقرار کنید که چشمان آن ها خسته نشود. نوشتن طوطی وار متن ها بدون استفاده از عکس یا ویدئو قطعا کاربر را از سایت شما فراری می دهد. برای جذاب تر شدن کار، حتما از تصاویر یا ویدئوهای مناسب و مرتبط استفاده کنید.

4. ارائه تقویم رویدادها

هیچ چیز بیشتر از یک مجموعه خلاصه شده و کامل از رویدادها نمی تواند نظر مخاطب را به خود جلب کند. علاقمندان به ورزش می توانند به کمک تقویم ورزشی از رویدادهای پیش رو مطلع شوند و این خدمتی شایسته است که می توانید به آن ها ارائه کنید.

5. استفاده از شبکه های اجتماعی

برای اینکه بتوانید کاربران را به مشتریان همیشگی خود تبدیل کنید، می بایست در هر فضایی با آن ها همراه باشید. استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف همچون اینستاگرام، توییتر و...باعث می شود تا کاربران هیچوقت شما را گم یا فراموش نکرده و از راه های مختلف امکان دسترسی به شما را داشته باشند.
اگر درخصوص طراحی سایت ورزشی کاملا جدی هستید و از این طریق می خواهید به درآمدزایی قابل توجهی برسید، پروژه خود را به مجموعه های معتبر بسپارید. قیمت طراحی سایت ورزشی بسته به کاربری سایت و تخصص و مهارت طراحان متفاوت است، اما در صورتی که افرادی خلاق، ماهر و باتجربه این کار را برای شما انجام دهند، قطعا در طولانی مدت به بازدهی و سودآوری قابل توجهی خواهید رسید.

مشاوره طراحی سایت ورزشی

سوالات متداول

پاسخ سوال های شما در مورد طراحی سایت در کاسپید

 • برای شروع طراحی سایت و مشاوره چه کار باید کرد؟
  برای دریافت مشاوره اولیه و تعیین وقت ملاقات حضوری با شماره های 02122723209 تماس بگیرید.
 • هزینه طراحی وب سایت در کاسپید چقدر است؟
  هزینه طراحی برای سایت های مختلف ، متفاوت میباشد و به عوامل بسیاری بستگی دارد. جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید : 02122723209
 • آیا سایتی که طراحی می شود قابلیت تغییر و ارتقا دارد؟
  بله تمامی سایت هایی که در شرکت طراحی سایت تهران کاسپید طراحی میشوند به صورت داینامیک میباشند و قابلیت تغییر در هر زمانی را دارند.
 • آیا کاسپید از سایت من میزبانی می کند؟
  بله شرکت طراحی سایت کاسپید با در دست داشتن سرور قدرتمند، قادر است که تمامی خدمات میزبانی را به شما عزیزان ارائه دهد.
 • طراحی سایت من چقدر زمان نیاز دارد و چند روز طول می کشد؟
  طراحی وبسایت برای پروژه های مختلف در بازه های زمانی متفاوتی انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
 • بعد از اتمام طراحی آیا خودم میتوانم محصول و یا مطلب به سایت اضافه کنم؟
  بله. تمامی سایت های طراحی شده دارای پنل ساده و کاربردی جهت ویرایش اطلاعات سایت هستند که در اختیار شما قرار داده شده و آموزش های لازم به شما داده می شود.
 • مراحل طراحی وب سایت و عقد قرارداد در کاسپید به چه شکل است؟
  برای طراحی وب سایت در شرکت کاسپید ابتدا یک جلسه مشاوره برگزار میشود. این جلسه هم به صورت تلفنی و حضوری امکانپذیر است. بعد از جلسه مشاوره پروپوزال برای مشتری ارسال شده و در صورت تایید پروپوزال عقد قرارداد انجام میشود.
 • پس از طراحی سایت در صورت مشکل چه کار بکنم؟
  پس از اتمام طراحی و تحویل سایت ، شرکت کاسپید به مدت 1 سال پشتیبانی رایگان برای سایت ها را انجام می دهد.