تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل سیستمی است که توسط گوگل ساخته شده است تا به شما کمک کند محصولات یا خدمات خود را در موتور جستجوی گوگل و سایت های مرتبط بازاریابی کنید. در این روش از تبلیغات (Google AdWords) ، متن آگهی برای نتایج جستجوی کلمات مرتبط با آگهی و کلمات تعیین شده برای تبلیغ ، در رتبه های ابتدایی نتایج گوگل ظاهر می شود. این سیستم پرداخت به ازای هر کلیک (PPC یا pay per click) است. این بدان معناست که شما می توانید با سرمایه گذاری و خرید یک سری عبارات موقعیت آگهی خود را تعیین کنید و فقط زمانی که کاربر روی تبلیغ شما کلیک می کند هزینه آن را پرداخت می کنید.

با توجه به اینکه تحقیقات نشان داده است 87٪ از کاربران به هدف خود در صفحه اول نتایج جستجو میرسند و صفحات بعدی را بررسی نمی کنند ، تبلیغات گوگل یکی از سریع ترین و موثر ترین روش های تبلیغات برای فروش محصولات و ارائه خدمات از طریق موتورهای جستجو است. با استفاده از تبلیغات گوگل سایت شما در کمتر از 15 دقیقه در رتبه 1 گوگل قرار گیرد.

شرکت طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ کاسپید از اولین شرکت های در حال فعالیت ایران در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی سایت و همچنین تبلیغات در گوگل با مدرک رسمی googleAdwords بوده و با بیش از 23 سال فعالیت و سابقه در این زمینه میتواند شما را در برگزاری هدفمند و سود ده کمپین های تبلیغات ادوردزتان را با کمترین قیمت نرخ کلیک و بیشترین بازدهی طراحی و پیاده سازی کند.

تبلیغات در گوگل توسط گوگل ادوردز یکی از بهترین روش های تبلیغات برای فروش است که در صورت برگزاری صحیح و اصولی آن سایت را به درآمد میرساند. در ادامه به توضیحات بیشتر و عمیق تر تبلیغات گوگل خواهیم پرداخت تا با مزایا و معایب آن آشنا شوید.

گوگل ادز یا گوگل ادوردز (google AdWords) چیست؟

تبلیغات گوگل مهمترین و عمده ترین راه و کانال درآمد شرکت گوگل است. شاید باورش برای شما سخت باشد اما ، مهمترین دارایی گوگل صفحه SERP(Search Engine Result Page) ( صفحه نمایش نتایج جستجو شده ) است. چرا که مهمترین و بیشترین منبع درآمدی گوگل از آن است!

گفته میشود درآمد شرکت گوگل در سال گذشته (2020) از گوگل ادوردز معادل با بیش از 182 میلیارد دلار بوده است که این رقم رکوردی بر سالهای گذشته این غول اطلاعاتی در جهان میباشد. در ادامه به چیستی و کاربرد تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز خواهیم پرداخت.

حتماً تا به حال در اینترنت (گوگل) به جستجوی سوال و یا دانلود و یا ... کرده اید و در صفحه نتایج گوگل (serp) با تصویری مشابه تصویر زیر مواجه شده اید.

 

در تصویر بالا در کنار برخی از نتایج آیکن (آگهی - ad) مشاهده میشود. این آیکن نشان گر تبلیغات گوگل برای سایت های مورد نظر و برای کلمه سرچ شده است.

تبلیغات گوگل یا گوگل ادز امکانی فراتر از نتایج ارگانیک است ، و به زبان ساده به معنای " کلمات پولی یا کلمات تبلیغی " میباشد که با پرداخت هزینه مشخص برای مقدار کلیک مشخص از سمت کاربران پرداخت میشود تا در اولین نتیجه جستجوی کلمات هدف ، سایت مورد نظر نمایش داده شود.

افراد و کاربران برای جستجو در گوگل از کلمات استفاده میکنند. برای مثال اگر کسی برای یافتن یک شرکت طراحی سایت اقدام به جستجو کند شاید به سرچ کردن کلمه " طراحی سایت " یا " شرکت طراحی سایت " بکند. پس در اصل در این کلمات هستند که جستجو میشوند و گوگل نام این سرویس خود را از همین رو AdWords (به معنای advertise words) (کلمات تبلیغی) نام گذاری کرده است.

تاکنون پر بازدیدترین وب سایت ها برای تبلیغات آنلاین و جستجوی بنیانی هزینه پرداخت کرده اند. عمده بازدیدکنندگان از طریق موتور جستجو به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند. آنها یک عبارت یا سوال - شناخته شده به عنوان کلمه کلیدی- را تایپ می کنند و سایت شما را از نتایج نمایش داده شده توسط گوگل انتخاب می کنند. ترافیک پولی نیز دقیقا از شیوه مشابه سرچشمه می گیرد، فقط به جای کلیک کردن بر روی یکی از 10 لینک اساسی ( معمولا ) صفحه اول نتایج، بر روی یکی از سایت های تبلیغ شده پولی در بالا یا سمت راست صفحه نتایج کلیک کرده و به یک صفحه فرود می رسند.

در صفحه نتایج جستجو گوگل ، نتایج نمایش داده شده به دو دسته تقسیم میشوند که به نتایج ارگانیک و تبلیغات گوگل نامیده میشوند که نتایج ارگانیک به نتایج رایگان و بر اساس سئو نمایش داده شده و نتایج تبلیغات گوگل بر اساس سفارش سایت ها و پرداخت هزینه برای آن صورت و نمایش داده میشود. اما این دو تفاوت ها و مزایایی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

به کارگیری این رویکرد مزایا و معایبی نسبت به سئو دارد :

مزایا

 • تبلیغات گوگل (گوگل ادوردز) میتواند یک افزایش فوری در ترافیک جستجو را به شما بدهد و آن را به یک تاکتیک مفید برای کسب و کار جدید و معرفی محصول تبدیل کند.
 • ادوردز وقوع جستجو برای کلمات کلیدی انتخاب شده شما را ضمانت می کند، اگرچه هزینه و موقعیت آن به کیفیت آگهی شما بستگی دارد.
 • گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد تا به سرعت به روند تغییر بازار پاسخ دهید.
 • گوگل ادوردز انعطاف پذیری فوق العاده ای به شما می دهد برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی متفاوت در یک رقابت یکسان و محدود کردن جستجوی های خود برای کلمات کلیدی منفی.

 

معایب

 • به ازای هر کلیک بر روی لینک ادوردز باید هزینه ای پرداخت شود. بهینه سازی هزینه به ازای هر کلیک و کلیک از طریق نرخ نیازمند مدیریت رقابت دقیقی است که این خود کاریست بسیار فشرده.
 • با گوگل ادوردز نیازی نیست شما محتوا، مقالات و یا پلتفرم های شبکه های اجتماعی خود را بهینه کنید. کسب و کارهایی بر تکنیک "پرداخت به ازای هر کلیک (تبلیغات کلیکی)" تکیه می کنند تا از کاربرد سایر متدها ممانعت کنند، اغلب نیازی به تغییر وب سایت خود نمی بینند تا برای آنها هزینه ایجاد نشود.
 • هر آگهی نیاز به یک صفحه فرود سفارشی برای دست یافتن به بهترین نتیجه دارد و این امر مستلزم یک به روز رسانی مستمر از وب سایت شماست.
 • بعضی از کاربران از کلیک کردن بر روی لینک های گوگل صرف نظر کرده و مستقیما به نتیجه اصلی می روند.

 

بهینه سازی موتور جستجو (سئو)

بهینه سازی سایت یا همان سئو سایت یکی از بهترین و ارزانترین روش های دیجبتال مارکتینگ است. در این روش ، شما با بهینه سازی صفحات سایت خود برای گوگل و یا دیگر موتورهای جستجو سایت خود را در معرض دید هدفمندترین مشتریان و کاربران قرار میگیرید.

بهینه سازی موتور جستجو و سئو سایت شکلی از تبلیغات نیست، بلکه به معنای بهینه کردن وب سایت و محتوای سایت شما برای آنکه گوگل به آن توجه کرده و برای عبارت و کلمات کلیدی مهم صفحه مورد نظرتان به شما رتبه بدهد. رتبه بندی گوگل یک مقدار مطلق نیست.

شما برای کلمات کلیدی مختلف رتبه متفاوتی میگیرید و این رتبه با توجه به عملکرد شما و رقبایتان بارها تغییر خواهد کرد. هیچکس در خارج از گوگل نمی داند الگوریتم گوگل دقیقا چگونه کار می کند بنابراین بعضی از سئو ها موقتی هستند. با این حال ، عوامل بسیاری وجود دارد که کارشناسان بازاریابی معتقدند در تعیین چگونگی رتبه بندی گوگل نفوذ دارند.

 

به کارگیری این رویکرد مزایا و معایبی نسبت به تبلیغات گوگل دارد :

مزایا

 • تاکتیک های سئو می تواند برای کلمات کلیدی مهم و بسیار گسترده در رتبه های جستجوی بالای گوگل نتیجه بخش باشد که این باعث تولید میزان قابل توجهی از ترافیک سایت می شود.
 • هر کلیک انجام شده بر اثر ترافیک طبیعی هیچ هزینه ای ندارد.
 • شما لازم نیست هر کلمه کلیدی را برای سئو معین کنید. گوگل به طور خودکار برای کلمه های کلیدی ترافیک بالا در محتوای سایت شما هدف گذاری می کند.
 • یک استراتژی سئو به شما اجازه می دهد تا کیفیت لینک هایی که از منابع خارجی به کسب و کار شما وارد می شوند بهینه کنید.

 

معایب

 • سئو یک استراتژی بلند مدت است. این می تواند پیش از آن که نتیجه را مشاهده کنید، ماه ها تلاش مداوم نیاز داشته باشد.
 • رتبه بندی جستجوی طبیعی، نسبت به تغییرات ناگهانی با توجه به عملکرد رقبا و یا به روز رسانی الگوریتم جستجوی گوگل که می تواند چندین بار در طول یک سال رخ بدهد آسیب پذیر است. ما ممکن است رتبه خود را از دست بدهیم اگر گوگل تصمیم بگیرد که محتوای رقیب شما از محتوای شما به کلمه کلیدی مرتبط تر است. همچنین این موضوع نیز غیر معمول نیست که پس از به روز رسانی قابل ملاحظه الگوریتم، چندین جایگاه را از دست بدهید و یا از صفحه اول سقوط کنید.
 • از آنجایی که گوگل درباره ضوابط جستجوی خود بسیار پنهان کار و مرموز است، سئو همیشه با درجاتی از حدس و گمان درگیر است.
 • استراتژی سئو نیاز به توجه مداوم دارد، یک دوره عدم فعالیت همانند آن است که سقوط رتبه خود را ببینید.
 • گوگل ادوردز، پرداخت برای هر کلیک در طول تبلیغات
 • گوگل ادوردز یا در معنای فارسی آن تبلیغات گوگل ، یک سیستم تبلیغاتی ارائه شده توسط گوگل است که به کاربران اجازه می دهد برای کلمات کلیدی و عبارات خاص در نتیجه جستجوی خود رتبه خریداری بکنند.
 • با راه اندازی یک حساب ادوردز ، شما می توانید کلمات کلیدی پیشنهاد بدهید، که با توجه به میزان محبوبیت و ارتباطشان به ازای هر کلیک هزینه متفاوتی دارند. شما می توانید با نظارت بر کیفیت صفحات فرود و محتوای آگهیتان ، بودجه خود را کنترل کنید و هزینه های رقابت را پایین بیاورید.
 • گوگل ادوردز سریع، کارآمد و مقرون به صرفه است اگر به درستی مدیریت شود. بسیاری از کسب و کارها آن را به سئو ترجیح می دهند تا به نتایج سریعتر و قابل پیش بینی تری دست پیدا کنند.

 

استفاده از هر دو روش بازاریابی تبلیغات گوگل و سئو

گوگل ادوردز و سئو سایت استراتژی های در رقابت با هم نیستند اما دو روش با مشکل یکسان هستند. شما می خواهید مستقیما بازدیدکنندگان با کیفیت بالا را به سایت خود روانه کنید : هردو روش سئو و تبلیغات کلیکی از مسیری متفاوت به شما این امکان را می دهند. همانطور که دیدیم نقاط قوت و ضعفی برای هر دو شیوه وجود دارد اما زمانی که با هم به کار گرفته شوند شما مزایای هردو را تقویت می کنید.

ما در شرکت طراحی سایت کاسپید همراه شما هستیم تا در رابطه با تبلیغات گوگل راهنمای شما باشیم. گرچه پیشنهاد ما برای برنامه های بلند مدت حتماً بهینه سازی و سئو سایت است اما در عین حال تبلیغات گوگل مزایای خود را نیز دارد که قابل چشم پوشی نیست.

جهت دریافت مشاوره سئو و تبلیغات گوگل و طراحی سایت با شماره های 02126210480 – 02126214008 تماس بگیرید.

مشاوره تبلیغات گوگل

سوالات متداول

پاسخ سوال های شما در مورد طراحی سایت در کاسپید

 • برای شروع طراحی سایت و مشاوره چه کار باید کرد؟
  برای دریافت مشاوره اولیه و تعیین وقت ملاقات حضوری با شماره های 02122723209 تماس بگیرید.
 • هزینه طراحی وب سایت در کاسپید چقدر است؟
  هزینه طراحی برای سایت های مختلف ، متفاوت میباشد و به عوامل بسیاری بستگی دارد. جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید : 02122723209
 • آیا سایتی که طراحی می شود قابلیت تغییر و ارتقا دارد؟
  بله تمامی سایت هایی که در شرکت طراحی سایت تهران کاسپید طراحی میشوند به صورت داینامیک میباشند و قابلیت تغییر در هر زمانی را دارند.
 • آیا کاسپید از سایت من میزبانی می کند؟
  بله شرکت طراحی سایت کاسپید با در دست داشتن سرور قدرتمند، قادر است که تمامی خدمات میزبانی را به شما عزیزان ارائه دهد.
 • طراحی سایت من چقدر زمان نیاز دارد و چند روز طول می کشد؟
  طراحی وبسایت برای پروژه های مختلف در بازه های زمانی متفاوتی انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
 • بعد از اتمام طراحی آیا خودم میتوانم محصول و یا مطلب به سایت اضافه کنم؟
  بله. تمامی سایت های طراحی شده دارای پنل ساده و کاربردی جهت ویرایش اطلاعات سایت هستند که در اختیار شما قرار داده شده و آموزش های لازم به شما داده می شود.
 • مراحل طراحی وب سایت و عقد قرارداد در کاسپید به چه شکل است؟
  برای طراحی وب سایت در شرکت کاسپید ابتدا یک جلسه مشاوره برگزار میشود. این جلسه هم به صورت تلفنی و حضوری امکانپذیر است. بعد از جلسه مشاوره پروپوزال برای مشتری ارسال شده و در صورت تایید پروپوزال عقد قرارداد انجام میشود.
 • پس از طراحی سایت در صورت مشکل چه کار بکنم؟
  پس از اتمام طراحی و تحویل سایت ، شرکت کاسپید به مدت 1 سال پشتیبانی رایگان برای سایت ها را انجام می دهد.