بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

توجه به این نکته بسیار مهم است، مادامی که سایت شما دیده نشود نمی تواند برای شما هیچگونه سودآوری داشته باشد؛ بنابراین زمانی شما می توانید از وب سایت خود کسب درآمد کنید که توسط مشتری بازدید شوید.

از اهداف مهم شرکت طراحی سایت کاسپید در این زمینه هدایت هدفمند مشتری به وب سایت شما و صفحات شما است. توجه به این نکته که تبلیغات آنلاین در تجارت امروزه به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی و بازاریابی در دست شرکتهای پیشرو در این زمینه است و ایجاد ترنولهای عظیم مالی بر مبنای تجارت اینترنتی برای اینگونه شرکتها ما را بر آن داشت تا با ایجاد مدلهای علمی در این زمینه بتوانیم برنامه های مدونی را به شرکتهای مختلف جهت عرضه محصولاتشان در بازارهای جهانی و بازارهای هدف ارائه نماییم.

 

ضرورت تبلیغات آنلاین

 • سایت شما ممکن است باعث پیروزی یا شکست شما شود!
 • اگر می خواهید پول زیادی به دست آورید، باید یک بازار خاص را انتخاب کنید که نیاز ویژه ای از مشتری را پاسخ دهد!
 • ایجاد ترافیک بالا برای سایت شما نیاز به صرف وقت و هزینه دارد!
 • فروش محصولات و خدمات خودتان خیلی از فروش برای بقیه، سودآورتر است!
 • معمولاً مردم دوست ندارند که در معرض فروش قرار گیرند و در مقابل آن مقاومت می کنند. شما خیلی موفق تر خواهید بود اگر در جهت ارائه کمک به مشتریان خود حرکت کنید!
 • خودکار کردن کارها، وقت با ارزش شما را حفظ می کند. هرچند در تجارت، خیلی کارها را باید شخصاً انجام دهید!
 • سازمان مناسب کار، یک دلیل اصلی موفقیت تجارت شما است!
 • برای به دست آوردن پول، باید پول خرج کنید!

کاسپید با پاسخگویی صحیح و علمی به هر یک از موارد ذکر شده و ارائه روشهای علمی و تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت، با کمترین هزینه نسبت به دیگر روشهای تجارت و تبلیغات، تجارت شما را به سمت تجارت اینترنتی پیش می برد و این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که همواره بالاتر از دیگر رقبای تجاری خود دیده شوید.

 

سرویس های تجارت اینترنتی

 • بهینه سازی سایت
 • تبلیغات کلیکی گوگل
 • مشاوره سئو سایت
 • ایجاد لینک
 • معرفی به موتورهای جستجو
 • بازاریابی اینترنتی
 • تبلیغات مکانی

این روزها دسترسی به اینترنت و فضای جذابش، موجب شده افراد وقت خود را بیشتر صرف گذراندن در اینترنت ‌کنند. با توجه ‌به گشت‌ و گذار بی‌ وقفه مردم در اینترنت، کسب ‌و کارها فرصت این را پیدا کرده‌اند که محصولات و خدمات خود به ‌صورت اینترنتی ارائه دهند. افراد به‌ صورت خواسته یا ناخواسته نیمی از وقتی را که در اینترنت می‌گذرانند با تبلیغات زیادی مواجه می‌شوند. همین امر راه را برای بازاریابی اینترنتی هموار کرده است. از این‌ جهت بازاریابی اینترنتی و تبلیغات آنلاین با محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

هم برای صاحبان کسب ‌و کار هم برای مشتریانی که به دلیل مشغله ‌های زیاد دیگر وقت خرید حضوری ندارند. حال می‌ خواهید درباره بازاریابی اینترنتی مطالب بیشتری بدانید؟ آیا می ‌خواهید بدانید که در کسب ‌و کار اینترنتی خود چگونه می‌ توانید به فروش بیشتر دست پیدا کنید؟ آیا می ‌خواهید محتوایی تولید کنید که در بین مشتریان از جذابیت بالایی برخوردار است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با بازاریابی اینترنتی آشنا شوید تا کسب ‌و کار اینترنتی یا آنلاین خود را بهبود ببخشید.

بازاریابی اینترنتی چیست؟ 

امروزه  بیش از پنج میلیارد کاربر بیشتر ساعات روز خود را در اینترنت سپری می‌ کنند؛ بنابراین بازاریابی اینترنتی می‌تواند راهی مقرون‌ به ‌صرفه و ساده جهت افزایش مشتریان برای صاحبان کسب ‌و کار باشد. در ادامه با تعریف بازاریابی اینترنتی، تفاوت بازاریابی با تبلیغات سنتی و اینکه چرا صاحبان کسب‌ و کار تمایل زیادی به آن دارند، آشنا خواهید شد. همچنین با نمونه ‌هایی از انواع مختلف محتوا که برای رسیدن به اهداف بازاریابی شما مناسب است، آشنا می گردید.

بازاریابی اینترنتی به  شما این فرصت را می‌ دهد تا از طریق راه‌ های اینترنتی و آنلاین، محصولات و خدمات خود را به همه معرفی کنید. با بازاریابی اینترنتی احتمال دیده‌ شدن محصول و خدمات شما  بالا رفته در نتیجه با مشتری بیشتر و فروش بیشتر مواجه خواهید شد. بازاریابی اینترنتی که به آن دیجیتال مارکتینگ نیز می ‌گویند، برای توزیع پیام‌ های تبلیغاتی به کانال ‌های دیجیتال وابسته هستند. 

بازاریابی محتوا در پلتفرم های مختلف

بازاریابی اینترنتی در کل یک اصطلاح است که طیف وسیعی از راه‌ ها و استراتژی ‌ها را شامل می‌شود.

بازاریابی اینترنتی محتوا پلی برای گذر از دوران بازاریابی سنتی به بازاریابی نوین است. اکنون کسب ‌و کارها با آگاهی بیشتر از سلایق و علایق مخاطبان خود می ‌توانند به طور دقیق به عرضه محصولات و خدمات خود بپردازند. این کار باعث شده تا مخاطبان بیشتر ترغیب شده و به خریداری بالقوه بدل شوند. همین امر راهی عالی برای مخاطبان پرمشغله امروزی است. آنها دقیقاً می‌ خواهند که با صرف وقت کمتر به نتیجه مطلوبی برسند. مردم نمی ‌خواهند درباره محصولات و خدماتی که علاقه ‌ای به آن  ندارند، چیزی بشنوند.

خریداران امروزی با به‌ کارگیری فیلترها و مسدودکننده‌ ها از محتوای تبلیغاتی که نمی ‌خواهند درباره آن اطلاعاتی کسب کنند؛ رد می‌شوند. این کار باعث می‌ شود تا اطلاعاتی که می ‌خواهند بدانند بیشتر در دسترس آن ها واقع شود. بازاریابی اینترنتی اطلاعات معناداری را ارائه می ‌دهد که مخاطبان راغب به شنیدن و دانستن درباره آن ‌ها هستند.

بازاریابی محتوا در مقابل تبلیغات سنتی

در زمان ‌های گذشته فروشندگان برای فروش کوچک ‌ترین محصولات خود به درب خانه ‌های غریبه مراجعه می کردند. امروزه حتی از اینکه نزدیک ‌ترین دوستانمان به‌صورت سرزده به خانه ما بیایند؛ بیم داریم. واقعیت اصلی این است که بازاریابی به روش سنتی دیگر کارساز نیست. رویکرد بازاریابی سنتی اساساً این است که محصولات و خدمات را به مخاطبان تحمیل کند. مطمئنا شما هم این مسئله را تجربه کرده اید، زیرا خودتان با تبلیغات رادیویی، تلویزیونی، آگهی ‌های بازرگانی، بیلبوردها و حتی تماس ‌های تلفنی برای تبلیغ محصولاتی که کمترین علاقه ‌ای نسبت به آن ها دارید، احاطه شده ‌اید.

شاید تبلیغات به روش سنتی هنوز در برخی شرایط کارساز باشد، اما اینترنت، جهان ‌بینی و نگرش مصرف ‌کنندگان را نسبت  به روش‌ های خرید کردن تغییر داده است. اکنون مخاطبان با دسترسی به اطلاعات بیشتر نسبت به حل مشکل خود به دید بازتری رسیده ‌اند. آن ها می‌ توانند با اطلاعات خود به دنبال محصولات و خدماتی بروند که نیازهای آن ها را سریع ‌تر از گذشته برآورده می‌ کنند.

شما هم با این نظر موافقید که تبلیغات می توانند بسیار آزار دهنده بوده و حتی‌ المقدور از برخورد با آن ها دوری می ‌کنید. آن ها قادر هستند تا تمرکز ما را از موضوع اصلی قطع کرده و در جستجوی ما برای رسیدن به محتوای اصلی، اختلال ایجاد کنند. علاوه‌ بر آن، این راه دیگر راهی نیست که مخاطبان بخواهند از طریق آن با محصولات و خدمات جدید آشنا شوند.

برندها و بازاریابان باید به جای آن که چیزی را به مخاطبین خود تحمیل کنند، به فکر راهی جدید باشند. آن ها باید اول سؤال بپرسند و دوم جواب بدهند نه برعکس. اینجاست که بازاریابی اینترنتی وارد عمل می‌شود. کسب ‌و کارها باید در ابتدا در مورد نیازهای خاص مخاطبان هدف خود تحقیق کرده و سپس محتوای مناسبی نسبت به نیاز آن ها تولید کنند تا برای مخاطب الهام ‌بخش بوده یا مشکلی را برطرف کند. در این صورت است که مخاطب به مشتری ثابت شما تبدیل می گردد. با کمی جستجو، افراد می ‌توانند با توجه‌ به شرایط و مشکل خود به محتوای موردنظرشان دست پیدا کنند. نه اینکه ما محصولات و خدمات خود را به آن ها تحمیل کنیم با وجود اینکه حتی به آن نیاز ندارند.

اگر محتوا، محصول و خدمات شما ارزشمند باشد، این مخاطب است که به دنبال شما می‌آید نه برعکس. همین کار باعث می گردد که بین مخاطب و شما یک رابطه عمیق و معنادار ایجاد شود که بر اعتماد، استوار است. همین همبستگی باعث می گردد تا یک مخاطب به مشتری همیشگی، پیرو و وفادار شما تبدیل شود. اساساً این همان چیزی است که از بازاریابی اینترنتی انتظار می‌رود.

چرا بازاریابی اینترنتی طرفداران زیادی پیدا کرده است؟

شما به این درک رسیده‌اید که چرا بازاریابی اینترنتی برای کسب ‌و کار شما مفید است. اما این‌ همه تبلیغات پیرامون آن چیست؟ بازاریابی اینترنتی برگ برنده‌ ای در دستان شماست. در اینجا به دلایلی اشاره می‌ کنیم که چرا صاحبان کسب‌ و کار تا به این اندازه به بازاریابی اینترنتی علاقه مند هستند:

 • انتظار می ‌رود که بازاریابی اینترنتی در سطح جهانی تا پایان سال 2022، به درآمدی قریب به 412 میلیارد دلار برسد.
 • مخاطبانی که به محتوای کسب ‌و کار شما آگاهی دارند در مقایسه با مخاطبانی که از محتوای شما آگاهی ندارند، 131 درصد بیشتر احتمال دارد که از شما خرید کنند.
 • طبق نظرسنجی‌ های صورت‌ گرفته، 49 درصد از خریداران برای تصمیم‌ گیری بیش از هروقت دیگری به محتوای کسب‌ و کار شما اتکا می ‌کنند.

لازم به ذکر است که در ایران هم بازاریابی اینترنتی رونق زیادی پیدا کرده است. خیلی از افرادی که در کسب و کار خود به مشکل برخورده بودند؛ توانستند کسب‌ و کاری اینترنتی ایجاد کرده و با تبلیغات و بازاریابی اینترنتی و تولید محتوا، بی‌شمار شغل ایجاد کنند. از این ‌جهت در ایران نیز بازاریابی اینترنتی به یکی از محبوب ‌ترین و پرکاربردترین کارها تبدیل شده است.

در ادامه به پنج نمونه محتوایی که در بازاریابی اینترنتی ارزش بیشتری به کسب ‌و کار شما اضافه می ‌کند، می ‌پردازیم.

پنج نمونه محتوای بازاریابی اینترنتی برای بازدهی بیشتر

در ادامه پنج نمونه از محتوایی که می ‌تواند به شما در جذب مشتری بیشتر و کسب رتبه بالاتر نسبت به باقی کسب ‌و کارها کمک کند، اشاره می ‌کنیم.

1. پست‌ها و مقالات وبلاگ‌ها

وقتی سخن از بازاریابی اینترنتی به میان می ‌آید، پست ‌های وبلاگ ‌ها حرف اول را می ‌زنند. به این دلیل که:

 • پلتفرم رایج ‌تری نسبت به سایر پلتفرم‌ های دیگر است و قابلیت این را دارد که محتوای مفید را به‌ راحتی در دسترس مخاطبین قرار دهد.
 •  وبلاگ ‌ها فوق ‌العاده هستند؛ از این ‌جهت که راه‌ های زیادی برای افزایش سئو ارائه می ‌دهند. آن ها باعث به‌ روز ماندن سایت شما می‌ شوند و فرصت را برای جذب مشتری بیشتر بالا می ‌برند.
 • می ‌توانید از سایت های دیگر لینک دریافت کرده و به کمک این کار به دیده‌شدن هر چه بیشتر کسب ‌و کار خود، کمک کنید. با افزایش دسترسی مخاطبین، خریداران شما بیش ‌از پیش اضافه می گردند.
 • همچنین می‌ توانید به صفحات وبلاگ خود لینک اضافه کنید تا افراد برای مدت‌ زمان طولانی ‌تری در وب‌ سایت شما بمانند.
 • مهم‌ تر از همه موارد این است که یک وبلاگ با محتوای خوب می‌ تواند به ارتباط عمیق ‌تر مخاطبان با شما کمک شایانی کند.

 همه این موارد به شما کمک می ‌کند که ترافیک سایت خود را بالا برده و به رشد فروش خود کمک کنید.

2. اینفوگرافیک

اینفوگرافیک‌ ها روشی خلاقانه برای ارائه اطلاعات پیچیده در قالبی هستند که برای مخاطب به ‌راحتی قابل ‌درک شوند. از طریق نمودارها و تصاویر، اینفوگرافیک‌ ها متن را از آن یکنواختی خود خارج می ‌کنند. با ارائه تصویری سرگرم ‌کننده و رنگارنگ و محتوای ارزشمند، محتوای شما از حالت یک دست خود خارج شده و چشم و مغز مخاطب را خسته نمی ‌کند.

اینفوگرافیک ها چشم‌نواز هستند. از لحاظ روان‌ شناسی هم مخاطب بیشتر تمایل به دیدن دارد تا خواندن. پس با استفاده مناسب از تصویرها، مخاطب بیشتر می ‌تواند پای محتوای شما بنشیند. از طرفی باعث جلب اعتماد بیشتر نیز خواهد شد.  هرکسی که این نوع تصاویر را می ‌بیند، می‌ تواند در یک نگاه به جنبه ‌های مهم موضوع در آن‌ واحد پی ببرد. پس می ‌توان به‌ جای یک متن طولانی و خسته ‌کننده، همان مطلب را در قالب یک تصویر ارائه داد.

3. پادکست

همة افراد لزوماً وقت کافی برای جستجو درباره تحقیقات مورد نظر خود در بین مقالات و وبلاگ ‌ها ندارند. پس در این موارد باید چه کرد؟ اصلاً لزومی به نگرانی نیست، پادکست ‌ها جایگزینی عالی برای این دسته از افراد هستند. این روزها مردم بیشتر از گذشته به گوش‌ دادن پادکست روی آورده‌ اند. افراد با وجود مشغله زیاد خود، زمان ‌های مرده خود را صرف گوش‌ دادن به پادکست می ‌کنند. از این ‌جهت پادکست‌ ها روشی مؤثر برای دستیابی به مخاطبان هدف زیادی هستند.

آنها به شرکت‌ ها اجازه می ‌دهند تا از تکنیک‌ های داستان‌ سرایی برای جذب مخاطب و به ‌اشتراک‌ گذاری اطلاعات مفید استفاده کنند. پادکست ‌ها همچنین راهی برای اضافه ‌کردن سطح شخصیت و پرستیژ به بازاریابی اینترنتی کسب و کار شما هستند. شنوندگان از این طریق، شما را به‌عنوان صدای کسب‌ و کارتان می ‌شناسند. پادکست ها می توانند به ایجاد روابط معنادارتر بین شما و مخاطبانتان، کمک کنند. همچنین به کمک پادکست ها می‌ توانید سخنرانانی را به‌ عنوان مهمان آورده تا بدین شکل سطح دیگری از اعتماد را اضافه کرده و در عین ‌حال به شما در گسترش مخاطبانتان کمک کنند.

4. فیلم‌ ها

بازاریابی اینترنتی ویدئویی در سال ‌های اخیر رشد زیادی داشته است.  برای این که بهتر بتوانید با نحوه تاثیرگذاری فیلم ها  در بازاریابی اینترنتی آشنا شوید باید بدانید که 87 درصد از برندهایی که از آن استفاده می‌کنند،  به این نتیجه رسیده‌اند که باعث بازگشت سرمایه و افزایش آن می‌ شود. ویدئوها روشی سرگرم ‌کننده برای ارائه و دریافت  اطلاعات هستند.

 • آنها راحت هستند.
 • نیازی به سرمایه‌ گذاری کلان ندارند.
 • زمان زیادی از مخاطبان نمی ‌گیرند.
 • ‌اشتراک ‌گذاری آنها با مخاطبین کار راحتی است.

بازاریابی اینترنتی را فراموش نکنید

از همین امروز شروع به توسعه استراتژی بازاریابی اینترنتی محتوای خود کنید. موفقیت کمپین بازاریابی اینترنتی شما به ‌شدت به توانایی شما در توسعه محتوای درخشان بستگی دارد. با وجود رسانه‌ ها و پلتفرم ‌های زیادی که می‌ توانید از بین آن ها انتخاب کنید، مطمئناً قادر خواهید بود که یک استراتژی محتوایی ساخته که به بهترین نحو نیازهای مخاطبان هدف شما را برآورده کند.

در قدم اول اهدافی را تعیین کنید. تصمیم بگیرید قصد دارید که محتوای خود را در کجا ارائه دهید. (وب‌ سایت، یوتیوب، رسانه‌ های اجتماعی) سپس شروع به ترسیم نقشه خود کنید. مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و در مورد کلمات کلیدی که آن ها ترجیح می ‌دهند بدانند، تحقیق کنید. از این اطلاعات برای شروع طوفان فکری موضوعات برای محتوای خود بهره ببرید. شروع به تهیه پیش ‌نویس مطالب برای اشتراک‌ گذاری و تبلیغ در کانال ‌های اجتماعی کنید.

هرچه بیشتر بتوانید برای ایجاد و توسعه روابط با مخاطبان خود کارهای متفاوت تری را انجام دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که آن ها با محتوای شما درگیر شوند. به یاد داشته باشید، بازاریابی اینترنتی به معنای دستیابی به افراد مناسب، در زمان مناسب، با اطلاعات مناسب برای نیازهای آن ها است. این رویکرد بازاریابی اینترنتی  برای مخاطبان شما جذاب‌ تر بوده و می ‌تواند به فرصت ‌های بی ‌پایانی برای کسب‌ و کار شما منجر شود. پس همین امروز بازاریابی اینترنتی را شروع کنید.

مشاوره بازاریابی اینترنتی

سوالات متداول

پاسخ سوال های شما در مورد طراحی سایت در کاسپید

 • برای شروع طراحی سایت و مشاوره چه کار باید کرد؟
  برای دریافت مشاوره اولیه و تعیین وقت ملاقات حضوری با شماره های 02122723209 تماس بگیرید.
 • هزینه طراحی وب سایت در کاسپید چقدر است؟
  هزینه طراحی برای سایت های مختلف ، متفاوت میباشد و به عوامل بسیاری بستگی دارد. جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید : 02122723209
 • آیا سایتی که طراحی می شود قابلیت تغییر و ارتقا دارد؟
  بله تمامی سایت هایی که در شرکت طراحی سایت تهران کاسپید طراحی میشوند به صورت داینامیک میباشند و قابلیت تغییر در هر زمانی را دارند.
 • آیا کاسپید از سایت من میزبانی می کند؟
  بله شرکت طراحی سایت کاسپید با در دست داشتن سرور قدرتمند، قادر است که تمامی خدمات میزبانی را به شما عزیزان ارائه دهد.
 • طراحی سایت من چقدر زمان نیاز دارد و چند روز طول می کشد؟
  طراحی وبسایت برای پروژه های مختلف در بازه های زمانی متفاوتی انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
 • بعد از اتمام طراحی آیا خودم میتوانم محصول و یا مطلب به سایت اضافه کنم؟
  بله. تمامی سایت های طراحی شده دارای پنل ساده و کاربردی جهت ویرایش اطلاعات سایت هستند که در اختیار شما قرار داده شده و آموزش های لازم به شما داده می شود.
 • مراحل طراحی وب سایت و عقد قرارداد در کاسپید به چه شکل است؟
  برای طراحی وب سایت در شرکت کاسپید ابتدا یک جلسه مشاوره برگزار میشود. این جلسه هم به صورت تلفنی و حضوری امکانپذیر است. بعد از جلسه مشاوره پروپوزال برای مشتری ارسال شده و در صورت تایید پروپوزال عقد قرارداد انجام میشود.
 • پس از طراحی سایت در صورت مشکل چه کار بکنم؟
  پس از اتمام طراحی و تحویل سایت ، شرکت کاسپید به مدت 1 سال پشتیبانی رایگان برای سایت ها را انجام می دهد.