طراحی اپلیکیشن iOS

طراحی اپلیکیشن iOS

طراحی اپلیکیشن موبایل به صورت native به معنی توسعه و ساخت اپلیکیشن برای سیستم عامل های مختلف از زبان های اصلی همان سیستم عامل است.

شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن کاسپید برای طراحی اپلیکیشن ios از محیط برنامه نویسی ایکس کد و زبان برنامه نویسی سوئیفت استفاده می کند. در طراحی اپلیکیشن های ios سعی بر آن است که از تمامی امکانات و استاندارد های این سیستم عامل استفاده شده و اپلیکیشن نهایی دارای ساختار یکپارچه با سایر بخش های این سیستم عامل شود.

همچنین با توجه به امکانات مورد نیاز در اپلیکیشن، حداقل ورژن سیستم عامل ios نسخه 10 خواهد بود که روی بیش از 98 درصد از دستگاه های آی او اسی بدون هیچ مشکلی اپلیکیشن نصب و اجرا می شود.

روز به روز به تعداد افرادی که از گوشی های تلفن همراه استفاده می کنند، افزوده می شود. این افراد برای این که بتوانند به کمک گوشی های موبایل خود، امورات روزمره خود را انجام دهند، به برنامه ها و اپلیکیشن های مختلفی نیاز خواهند داشت. Ios یکی از سیستم های عامل های بسیار قدرتمند و حرفه ای در بازار است که توسط شرکت اپل مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک طراحی اپلیکیشن ios، می توانید نرم افزارها و برنامه های کاربردی مختلفی برای این سیستم عامل طراحی کرده و به فروش برسانید. ما در ادامه به صورت کامل در خصوص طراحی اپلیکیشن برای ios بیشتر صحبت می کنیم.

طراحی اپلیکیشن ios چیست؟

معنای تحت الفظی اپلیکیشن، برنامه کاربردی است. منظور از این برنامه ها، نرم افزارهایی است که به صورت روزانه از آن ها استفاده می کنیم. از انواع بازی های مختلف گرفته تا برنامه های پرداخت قبوض، پیش بینی آب و هوا و ... همگی جزو اپلیکیشن ها دسته بندی می شوند. به کمک این برنامه های کاربردی است که دنیای اطراف ما تغییر و تحول کرده است. امروزه حتی بسیاری از شرکت ها و استارتاپ ها برای معرفی هرچه بیشتر خود و یا برقراری ارتباط با مشتریان، از اپلیکیشن های مختلف استفاده می کنند.

یکی از بزرگترین و قدرتمندترین سیستم عامل های موجود، سیستم عامل ios است. سیستم عامل ios توسط شرکت اپل معرفی شده و در گوشی های همراه این شرکت یا آیفون ها، آیپدها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که اقدام به ساخت اپلیکیشنی مخصوص و سازگار با سیستم عامل ios کنید، به نوعی دست به طراحی اپلیکیشن ios زده اید. اما باید بدانید که در این مسیر نیاز است تا به چه نکاتی توجه کرده و یا از چه زبان های برنامه نویسی کمک بگیرید.

مزایای طراحی اپلیکیشن ios

اما شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که چرا با وجود سیستم عامل های قدرتمند دیگری، مانند اندروید، چه دلیلی وجود دارد تا دست به طراحی اپلیکیشن ios بزنیم؟ در پاسخ باید اشاره کرد که مزایای طراحی برنامه های کاربردی برای ios به قدری زیاد بوده که امروزه توسعه دهندگان زیادی ساخت اپلیکیشن را برای این سیستم عامل در دستور کار خود قرار داده اند. برخی از مهمترین مزایای طراحی اپلیکیشن ios عبارت خواهد بود از:

 • درآمد بیشتر

اپلیکیشن های ios در مقایسه با اپلیکیشن های اندروید، بازده بیشتری دارند. به همین دلیل فرصت های درامدزایی بسیار بیشتری در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد داشت. اگر می خواهید درآمد بیشتری با طراحی اپلیکیشن ios به دست بیاورید، نیاز به ایده های نو و جذابی خواهید داشت.

 • امنیت بیشتر داده ها

نفوذ به داده های سازمانی و حساس یک کسب و کار که در اپلیکیشن های اندروید وجود دارد، می تواند خطر بسیار بزرگی تلقی شود. این در حالی است که ios اقدامات امنیتی بسیار پیشرفته و سختگیرانه ای را برای برنامه های کاربردی خود مدنظر دارد. برخی از مهمترین این اقدامات عبارت اند از:

 • سیستم های یکپارچه پردازش داده ها
 • اقداماتی برای جلوگیری از تکرار داده ها
 • اقدامات لازم در برابر از دست دادن امنیت به دلیل رمزگذاری داده ها

تمامی کاربران ios در مقایسه با کاربران اندروید، سطح بالاتری از امنیت و حفاظت در برابر هکرها و بدافزارهای موجود را تجربه خواهند کرد.

 • کیفیت بسیار بالای اپلیکیشن ها

تنها زمانی یک اپلیکیشن اجاره ورود به اپل استور را خواهد داشت که حداقل کیفیت های لازم را داشته و استانداردهای موجود را رعایت کرده باشد. از این رو زمانی که کاربران از اپلیکیشن های ios استفاده می کنند، می توانند مطمئن باشند که یک اپلیکیشن بی عیب و نقص و شگفت انگیز را دریافت کنند. به همین دلیل، توجه به کیفیت یکی از اصلی ترین فاکتورها در زمان طراحی اپلیکیشن ios است.

 • یک برنامه برای طیف وسیعی از نیازها

شرکت ها، سازمان ها و برندهای مختلف در هر سایز و اندازه ای که باشند، بدون شک می توانند از مزایای طراحی اپلیکیشن بهره مند شوند. بدین صورت قادر خواهند بود تا خدمات خود را هرچه بهتر عرضه کرده و ارتباطی تنگاتنگ با مشتریان خود ایجاد کنند. با طراحی اپلیکیشن ios می توانید با یک اپلیکیشن، تمامی نیازهای تجاری خود را پاسخ دهید.

 • مشتریان وفادار

یکی دیگر از مهمترین مزایای طراحی اپلیکیشن ios، امکان بهره مندی از پایگاه کاربر تثبیت شده یا Apple USP است. با اینکه شاید در جهان تعداد افرادی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، بیشتر است، اما باید بدانید که اپل نیز مشتریان و طرفداران پروپاقرص خودش را دارد. در واقع زمانی که یک نفر از سیستم عامل ios استفاده کند، دیگر هیچ سیستم عاملی نمی تواند او را راضی کند. وجود مشتریان وفادار از دیگر مزایای طراحی اپلیکیشن ios است.

استفاده از ایده های نو و بکر برای ساخت اپلیکیشن

یکی از اصلی ترین و مهمترین قدم هایی که برای طراحی اپلیکیشن ios باید بردارید، دست یابی به یک ایده اجرایی مناسب است. با این که نیازی نیست تا ایده شما بسیار پرزرق و برق باشد، اما باید اطمینان حاصل کنید که ایده شما قابلیت اجرا را دارد. از این رو می توانید تمامی نکات مختلف ایده خود را یادداشت کرده و آن را روی کاغذ پیاده کنید.

به خوبی بدانید که هدف شما از طراحی اپلیکیشن ios چیست؟ این اپلیکیشن شما قرار است تا چه نیازی از جامعه هدف را برطرف کند. از سوی دیگر، برای طراحی این اپلیکیشن به چه فضایی نیاز دارید؟ همه این موارد را یادداشت کرده و مطمئن شوید که به آن ها پاسخ می دهید. بعد از مشخص کردن این موارد، نوبت به پرسیدن این سوال خواهد رسید که چه امکاناتی باید در اپلیکیشن ios شما وجود داشته باشد.

در نهایت به خاطر داشته باشید که هدف از طراحی اپلیکیشن ios توسط شما، باید اضافه کردن یک قابلیت و یا یک کاربرد در جامعه باشد. اپلیکیشن شما باید یک چیز جدید برای ارائه به همراه داشته باشد. بدین صورت توانایی رقابت با سایر اپلیکیشن های موجود در بازار را خواهد داشت. در این راه، همواره به ارائه آپدیت های جدید اپلیکیشن برای برطرف کردن مشکلات قبلی، توجه کنید.

نکات و ویژگی های مهم برای طراحی اپلیکیشن ios

در صورتی که شما هم قصد دارید تا یک اپلیکیشن ios را طراحی کرده و به بازار معرفی کنید، لازم است تا برخی از نکات را مدنظر داشته باشید. این نکات و ویژگی ها، از جمله نکات و ویژگی هایی هستند که در بیشتر اپلیکیشن های موفق بازار، وجود دارد.

 • توجه به کیفیت طراحی

کاربران هیچ ابایی برای حذف اپلیکیشن های کم کیفیت ندارند. از این رو همواره باید توجه داشته باشید که بالا بردن کیفیت طراحی اپلیکیشن ios، می تواند منجر به محبوبیت بیشتر آن شود. تا زمانی که اپلیکیشن شما کیفیت مناسبی نداشته باشد، هیچ کدام از قابلیت های موجود در آن به چشم کاربران نخواهد آمد. به همین دلیل اپلیکیشن ios شما به سادگی به رقبای خود می بازد.

 • وجود یک طراحی خاص و منحصر به فرد

یک اپلیکیشن ios را می توان نماینده و معرف یک برند، سازمان و یا استارتاپ دانست. از این رو در زمانی طراحی اپلیکیشن ios باید به خصوصیات و ویژگی هایی که برنامه کاربردی شما را از سایرین متمایز می کند، توجه کنید. برای مثال، ممکن است رنگ اپلیکیشن شما با رنگ سازمانی شما، همسو باشد. اپلیکیشن شما باید با سایر اپلیکیشن های موجود در بازار متفاوت بوده و زمانی که بیننده آن را مشاهده می کند، به سرعت به یاد شما و برند شما بیفتد.

 • قابلیت استفاده

یک اپلیکیشن ios باید بتواند قابلیت درک مناسبی داشته باشد. هیچ کسی دوست ندارد از برنامه هایی که امکان درک و کار با آن وجود ندارد، استفاده کند. کاربران باید بتوانند به سادگی با اپلیکیشن شما کار کرده و در زمان استفاده از آن، گیج نشوند. برای محقق شدن این ویژگی، نیاز است تا توجه زیادی به رابط کاربری در زمان طراحی اپلیکیشن ios داشته باشید.

 • تحقیق در بازار

حتما پیش از اینکه دست به طراحی اپلیکیشن ios بزنید، نیاز است تا تحقیقات گسترده ای را در بازار هدف خود انجام دهید. شما باید بدانید که رقبای شما در چه زمینه هایی سرمایه گذاری کرده، اپلیکیشن های خود را به چه صورتی منتشر کرده اند، چه ویژگی ها و قابلیت هایی درون آن ها وجود دارد و چگونه با مخاطبین خود ارتباط برقرار می کنند. از سوی دیگر، باید بدانید که کاربران شما، به دنبال دریافت چه خدماتی هستند و چه چیزی می تواند توجه آن ها را به خود جلب کند. با پاسخ پیدا کردن به این سوالات خود، می توانید یک اپلیکیشن کاربردی و مناسب طراحی و عرضه کنید.

انتخاب یک زبان برنامه نویس مناسب برای طراحی اپلیکیشن ios

همواره یکی از چالش های بزرگی که در بین توسعه دهندگان ios وجود داشته است، انتخاب یک زبان مناسب برای برنامه نویسی اپلیکیشن است. شما باید برنامه ای را توسعه دهید که حافظه گوشی را اشغال نکرده و آن را سنگین و یا کند نکند از سوی دیگر، اپلیکیشن شما باید با نسخه های زیاد ios سازگاری داشته باشد. به همین دلیل نیاز به اصلاح خطاها و معرفی پارامترهای جدید به صورت مداوم نیاز خواهد بود. برای این که بتوانید یک زبان برنامه نویسی مناسب جهت طراحی اپلیکیشن ios انتخاب کنید، ما در این قسمت برخی از مهمترین زبان های برنامه نویسی ios را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • Objective-C

Objective-C یک زبان برنامه نویسی جهت توسعه برنامه ها و اپلیکیشن های ios است. این زبان برای اولین بر در سال 1980 به عنوان گونه ای از زبان های برنامه نویسی C توسعه یافت. از این رو یادگیری آن برای افرادی که قبلا از زبان برنامه نویسی C استفاده کرده اند، ساده خواهد بود. با این حال، افرادی که به تازگی نیز از این زبان استفاده می کنند، می توانند به سرعت آن را فرا بگیرند. از مهمترین مزایای زبان برنامه نویسی Objective-C می توان به عملکرد پایدار، سازگار با c++، اتصال آسان به APIها، محیط کدنویسی انعطاف پذیر و ... اشاره کرد.

 • Swift

یکی دیگر از بهترین زبان های برنامه نویسی برای طراحی اپلیکیشن ios، زبان برنامه نویسی Swift است. این زبان می تواند برای توسعه انواع و اقسام پروژه های نرم افزاری امروزی و مدرن مورد استفاده قرار بگیرد. برنامه نویسی به کمک Swift بسیار انعطاف پذیرتر و ساده تر شده است. به کمک این زبان برنامه نویسی، حافظه به صورت خودکار مدیریت خواهد شد. متغیرها قبل از استفاده، مقدار دهی شده و آرایه ها و اعداد صحیح برای جلوگیری از سرریز، بررسی می گردند. از سوی دیگر امکان مشاهده هرچه ساده تر خطاها وجود داشته و می توان با سرعت بسیار بیشتری اشکال زدایی کد را استارت بزنید.

 • C#

یکی دیگر از گزینه های زبان برای طراحی اپلیکیشن ios، زبان برنامه نویسی C# است. این زبان، یک زبان برنامه نویسی مدرن و شی گرا بوده که از امنیت و ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. از C# می توان برای توسعه وب سایت ها، بازی ها و برنامه های مبتنی بر ios استفاده کرد. از جمله مزایای کار با این زبان برنامه نویسی می توان به سرعت بسیار بالای آن اشاره کرد. C# همچنین قابلیت مقیاس پذیری بالایی داشته و ماهیت کدگذاری آن نیز ایستا است. از آن جایی که جامعه بسیار زیادی از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند، یادگیری آن نیز ساده خواهد بود.

 • Java

Java یک زبان برنامه نویسی جهانی است که شباهت هایی نیز به زبان های C دارد. از این رو می توان آن را در دسته زبان های برنامه نویسی شی گرا قرار داد. Java این فرصت را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده تا به کمک آن دست به طراحی اپلیکیشن ios بزنند. از جمله مهمترین مزایای Java برای برنامه نویسی ios می توان به یادگیری بسیار ساده آن اشاره کرد. اشکال زادایی، کامپایل و یادگیری در این زبان در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی بسیار ساده تر است. جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا بوده؛ به همین دلیل به شما امکان می دهد  به راحتی برنامه های مدولار و کدهای قابل استفاده مجدد ایجاد کنید.

 • Flutter

Flutter یک SDK باز بوده که می توان از آن برای طراحی اپلیکیشن استفاده کرد. این زبان برنامه نویسی که توسط گوگل توسعه یافته است به شما این امکان را می دهد تا برنامه های کاربردی مختلف را برای سیستم عامل ios ایجاد کنید. از جمله مزایای کار با این زبان می توان به وجود کتابخانه های قدرتمند، تست بارگذاری سریع، رابط کاربری جذاب، وجود ویجت های مختلف و ... اشاره کرد.

مشاوره طراحی اپلیکیشن iOS

سوالات متداول

پاسخ سوال های شما در مورد طراحی سایت در کاسپید

 • برای شروع طراحی سایت و مشاوره چه کار باید کرد؟
  برای دریافت مشاوره اولیه و تعیین وقت ملاقات حضوری با شماره های 02122723209 تماس بگیرید.
 • هزینه طراحی وب سایت در کاسپید چقدر است؟
  هزینه طراحی برای سایت های مختلف ، متفاوت میباشد و به عوامل بسیاری بستگی دارد. جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید : 02122723209
 • آیا سایتی که طراحی می شود قابلیت تغییر و ارتقا دارد؟
  بله تمامی سایت هایی که در شرکت طراحی سایت تهران کاسپید طراحی میشوند به صورت داینامیک میباشند و قابلیت تغییر در هر زمانی را دارند.
 • آیا کاسپید از سایت من میزبانی می کند؟
  بله شرکت طراحی سایت کاسپید با در دست داشتن سرور قدرتمند، قادر است که تمامی خدمات میزبانی را به شما عزیزان ارائه دهد.
 • طراحی سایت من چقدر زمان نیاز دارد و چند روز طول می کشد؟
  طراحی وبسایت برای پروژه های مختلف در بازه های زمانی متفاوتی انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.
 • بعد از اتمام طراحی آیا خودم میتوانم محصول و یا مطلب به سایت اضافه کنم؟
  بله. تمامی سایت های طراحی شده دارای پنل ساده و کاربردی جهت ویرایش اطلاعات سایت هستند که در اختیار شما قرار داده شده و آموزش های لازم به شما داده می شود.
 • مراحل طراحی وب سایت و عقد قرارداد در کاسپید به چه شکل است؟
  برای طراحی وب سایت در شرکت کاسپید ابتدا یک جلسه مشاوره برگزار میشود. این جلسه هم به صورت تلفنی و حضوری امکانپذیر است. بعد از جلسه مشاوره پروپوزال برای مشتری ارسال شده و در صورت تایید پروپوزال عقد قرارداد انجام میشود.
 • پس از طراحی سایت در صورت مشکل چه کار بکنم؟
  پس از اتمام طراحی و تحویل سایت ، شرکت کاسپید به مدت 1 سال پشتیبانی رایگان برای سایت ها را انجام می دهد.