وبلاگ کاسپید

تکنیک های سئو برای موتورهای جستجو

تکنیک های سئو برای موتورهای جستجو

سال ۲۰۱۹ سال شکل‌گیری پیشرفت‌های بزرگ در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد، چرا که موتورهای جستجو در خصوص تولید نتایج بسیار ویژه ای که ما تصور میکنیم، با هوشمندی و مهارت بیشتری در حال پیشرفت هستند. در بخش اول این مقاله به معرفی چند تکنیک موثر در خصوص بهینه سازی سایت در سال ۲۰۱۹ می پردازیم، تا مطمئن شوید که وب سایت شما در رتبه بالایی قرار دارد و توسط مخاطبین هدف شما پیدا می‌شود.

 

1) توجه کنید که چطور موبایل در اولین رده می باشد.

دستگاه های موبایل در حال به روز رسانی و تبدیل به کلاس درجه یک در تراز جستجوی گوگل می باشند. در ماه مارس سال 2018، شرکت اعلام کرد که چیزی را به نام شاخص اول موبایل معرفی می کند. این نام گذاری به این معنی است که اگر شما هر دو نسخه دسکتاپ و تلفن همراه سایت خود داشته باشید، رباتهای گوگل ابتدا نسخه موبایل را در مورد نحوه رتبه بندی سایت در نتایج جستجو بررسی خواهند کرد. از این رو، اول نسخه تلفن همراه، آن را دریافت کنید. این تنها یک سیاست تلفن همراه نیست، بنابراین اگر شما فقط یک وب سایت دسکتاپ دارید، هنوز هم می توانید آن را نمایه سازی کنید. عدم وجود دوگانه تلفن همراه ممکن است به معنای موقعیت پایین تر در SERPs باشد. سرعت بارگذاری یک فاکتور در نحوه محاسبه رتبه‌بندی وب سایت‌های موبایل است. پس یک سایت موبایل، برگه سئوی طلایی شما است.

اولین مرحله، طراحی سایت سازگار با موبایل می باشد. برخی از راه‌حل‌های ساده وجود دارند که می‌توانید انجام دهید، مانند پنهان کردن آلمان‌های غیر ضروری یا تغییر نوع پرونده تصویر خود از PNG به JPEG، که زمان بار گیری سایت موبایل شما را بهبود خواهد بخشید.

 

2) استفاده از ویدئوهای جدید برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

در ۱۵ ژوئن، گوگل نمایش سه ویدئوی ثابت را برای ویدئوی چرخشی، روشن کرد. نسخه جدید به کاربران این امکان را می‌دهد که در طول هشت فهرست جداگانه به حرکت ادامه دهند. اگر شما قبلا متقاعد نشده‌اید که بازاریابی ویدئو یک اجبار است، اکنون مدرک دارید و میتوانید ثابت کنید. با ورودی‌های بیشتری می‌توانید یک نقطه در آن چرخ نقاله و چیزهای بصری که بیشتر از محتوای نوشته می‌شود، ثبت کنید، چرا نمی‌خواهید از این فرصت استفاده کنید؟

روند انجام این کار بسیار شبیه به قرارگیری صفحه شما در قطعات منتخب است. این کار ابتدا مستلزم تحقیقات در خصوص داشتن کلید واژه مناسب است، سپس فرموله کردن آن کلمات به پرسش‌های محتمل یک ذهن کنجکاو ممکن است برای جعبه جستجو گوگل ایجاد شود، و در نهایت، ساختار ویدئو و توضیحات خود را ساختاربندی کنید تا آنچه را که شما کشف کرده‌اید نشان دهید.

 

3) به شهرت برندتان اهمیت دهید

ممکن است به شهرت خود اهمیتی ندهید، اما شما به عنوان یک صاحب کسب ‌و کار قطعا باید این کار را بکنید. اما چگونه اینترنت درک می‌کند که قابلیت اعتماد برند شما می‌تواند تاثیر محسوسی بر تصمیم گوگل برای نمایش مطلوب صفحه شما داشته باشد. یک روش رایج برای اثبات قابل اعتماد بودن شما به عنوان یک نام تجاری از طریق چیزی به نام بک لینک (back linking) انجام می شود. این زمانی است که سایت‌های خارجی به شما لینک می‌دهند. مانند گوگل که برای رای دادن به سایت، از شما صحبت می‌کند. هر چه تعداد رای شما بیشتر باشد، به نظر می‌رسد که حضور وب سایت شما پر رنگ تر است.

اما همیشه به راحتی نمی‌توان جستجوی اینترنتی را با اشاره به نام تجاری خود به دست گرفت، به خصوص اگر کار شما، جدیدترین در نوع خود باشد. کسب رتبه اول به عنوان یک عامل رتبه‌بندی، نیازمند بازدید مستقیم از وب سایت است. مردم مستقیم به سوی وب سایت‌هایی می‌روند که می‌دانند منابع قابل‌ اعتماد اطلاعات مورد نیازشان در آنجا یافت می شود. بنابراین، مهم است که نام شرکت شما در آنجا حضور داشته باشد. هر چه ترافیک مستقیم به سمت شما بیشتر باشد ،جایگاه بالاتری در SERPs خواهید داشت.

یک راه که می‌توانید تصویر برند خود را تقویت کنید، از طریق اسم‌های معمولی از نام شما در سرتاسر وب است، حتی اگر با یک لینک همراه نباشد. این به آن معنی است که در فروم های فیس بوک مرتبط و یا درباره پست‌های بحث و گفتگو در ذکر نام تجاری تان صحبت کنید . یک راه دیگر حفظ حضور فعال رسانه‌های اجتماعی فعال برای کسب ‌وکار شما است، به خصوص زمانی که به پشتیبانی مشتری می‌رسد. با مشتریانی تماس بگیرید که درباره کانال‌های اجتماعی شما سوال بپرسند و به دنیا نشان دهید که نه تنها شما وجود دارید، بلکه به طور فعال در حوزه کاری خود درگیر هستید.

این ها نشانه خوبی برای گوگل هستند که نشان می‌دهد برند شما توصیه خوبی در این زمینه می‌کند. در نهایت رسیدن به وب سایت‌های ارتباط جمعی که فکر می‌کنید برند شما را به خوبی نشان می‌دهد را در دستور کار خود قرار دهید. این استراتژی‌ها با یکدیگر شبکه‌ای از برندها را در سرتاسر اینترنت می‌چرخاند و یک پیام روشن به گوگل می‌فرستد که شما وجود دارید و قابل‌اعتماد هستید.

 

4) به منظور بهینه سازی سایت، محتوای با کیفیت تولید کنید

در گذشته، جمع و جور کردن محتوا از هر نوعی بسیار ساده بود. انتشار مطالب در وب به ربات‌ها کمک می‌کند صفحات شما را کشف و لیست کنند و موتورهای جستجو آنها را ایندکس کنند که سایت شما می‌تواند منبع مفیدی برای کاربران آنها باشد . اما سال ۲۰۱۹ است و اینترنت چرخ‌های آموزشی خود را از مدت‌ها پیش به حرکت در آورده است. حال، برای رده‌بندی بالا، دیگر فقط کمیت ملاک نیست. بلکه کیفیت نبز حرف جدید در بازی محتوا دارد. بسیاری از متخصصان سئو و بهینه سازی سایت، معتقدند که گوگل در 1 اوت 2018 ؛ به روز رسانی گسترده الگوریتمی در رابطه با توانایی پیشرفته تر برای ارزیابی میزان وب سایت هایی که استانداردهای E-A-T شرکت دارند را ارزیابی می کند. می‌خواهید با یک تغییر گسترده بهتر عمل کنید؟ محتوای زیادی داشته باشید، به همین سادگی است.

در عرصه رقابت به بازدیدکنندگان وب سایت خود وبلاگ جذاب، پایگاه‌های دانش کامل و بکارگیری مطالب ویدیویی اهدا کنید. فرمتی را پیدا کنید که متناسب با صنعت شماست، و تصمیم سال نو را برای اختصاص زمان و انرژی صرف ارائه ایده‌های جدید و با کیفیت برای محتوای به طور منظم اختصاص دهید. برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، به یاد داشته باشید که لینک‌های داخلی را با صفحات دیگر در وب سایت خود لینک دهید. انجام این کار گوگل را هدایت می‌کند که بیشتر از آنچه ممکن است به آن دسترسی داشته باشد، از مواد شما استفاده کند. همچنین بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت شما راهنمایی می‌کند، چون آن‌ها شروع به حرکت از یک لینک به لینک دیگر میکند. تمام اینها برای مشاهده و بازدید از سایت شما خوب است.

در بخش دوم این مقاله به معرفی ادامه تکنیک های موثر در خصوص طراحی سایت و  بهینه سازی سایت در سال ۲۰۱۹ و کارهایی که باید انجام شود تا سایت در نتایج بالاتر موتورهای جستجو قرار گیرد، می پردازیم.

 

5) امنیت وب سایت خود را بالا ببرید

اگر شما یک کاربر گوگل کروم هستید، اخیرا متوجه شده‌اید که یک پیغام کوچک یا یک آیکون قفل در گوشه سمت چپ نوار نشانی اینترنتی ظاهر خواهد شد ؟ و به طور هشدار دهنده، شروع به تکان دادن یک پرچم قرمز می‌کند و می‌گوید: "نا مطمئن". که قطعا نشانه ورود ناخوشایند به یک وب سایت است. این پیام‌ها در نتیجه بروز رسانی ‌های امنیتی گوگل تا سال ۲۰۱۸ هستند، که اجرای آن به معنای بدون Https با این هشدار است، بعلاوه در ترجیحات رده‌بندی گوگل کم‌تر دیده می‌شود. روی هم رفته این خبر عالی است. وب سایت‌های HTTP اطلاعات کاربران را در برابر دسترسی یا دستکاری توسط خارجی‌ها در معرض خطر قرار می‌دهند. به عنوان کاربران وب، خوب است بدانیم که گوگل برای تضمین امنیت آنلاین ما گام‌های خود را برمی دارد.

تاکنون اگر شما هیچ اقدامی برای بهینه سازی سایت خود به این استاندارد جدید در سال 2019 انجام ندهید، این به‌هنگام‌سازی امنیتی می‌تواند رتبه بندی شما را پایین بکشد. برای مثال، یکی از پیامدهای بالقوه آن " عدم اطمینان" به فرستادن کاربران به دکمه "بازگشت" در جستجوی یک وب سایت امن‌تر است. فراتر از مبحث زیبا ‌شناختی، عامل دیگری که باید از آن آگاه باشید این است که آسیب‌پذیری سایت‌های HTTP ساده می‌تواند راه را برای نرم‌افزارهایی که به هیچ وجه خوب نیستند هموار کند، تا سایت شما مورد هجوم قرار گیرد. در نهایت، می‌تواند یک تجربه کاربری ضعیفی در صفحه شما ایجاد کند، در نتیجه نرخ بازتاب را بالا برده و مقدار زمانی که یک مهمان در سایت شما صرف می‌کند را کاهش می‌دهد. به همین دلیل است که باید آرامشتان را حفظ کرده و بر روی امنیت آن کار کنید.

 

6) کلمات کلیدی LSI را در محتوای خود پخش کنید.

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing به معنی فهرست بندی معنایی نهفته کلمات و به معنی درست آن، تشخیص درست کلمات و موضوع یک صفحه است. برای مثال، وقتی عبارت "سئو" جستجو می شود، با استفاده از سیستم LSI که درون هر موتور جستجویی وجود دارد، تشخیص داده می شود، که " سئو سایت " با عبارت " بهینه سازی سایت " یکی است. در حالی که این دو ، شباهت ظاهری و کلمه مشترکی ندارند. LSI به موتورهای جستجو کمک می کند تا تفاوت کلمه "شیر" را در یک سایت مرتبط با حیوانات، نسبت به سایت مرتبط با لوازم سرویس بهداشتی یا صفحه مرتبط با لبنیات، تشخیص دهند.

اساس کار LSI در سئو، بر اساس محتوای صفحه و ارتباط آن با عنوان صفحه است.سیستم LSI بخشی از هوش مصنوعی گوگل و موتور های جستجوست که به کمک نیروی انسانی، هر روز، پیشرفته تر و هوشمند تر می شوند. این سیستم، با بررسی کل محتوای صفحه و عناوین و با استفاده از بانک اطلاعات خود، موضوع صفحه را تشخیص می دهد.

اول، باید LSIs را پیدا کنید. کلمات کلیدی مورد نظر خود را بردارید و جستجوی گوگل ساده را انجام دهید.

 

7) بهبود جستجوی صوتی

شما در حال حاضر می دانید که بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا سئو (SEO: Search-Engine-Optimization) برای کسب رتبه بالا در نتایج سرچ کاربران، یک امر ضروری است. قدم بعدی اینست که اطلاعات خود را در زمینه تکنولوژی های جدید دنیا بروز نگه دارید و سایت خود را با آنها تطابق دهید. اما چگونه می توان وب سایت را برای جستجوی صوتی بهینه کرد؟ با مطالعه ادامه مقاله، به پاسخ این سوال خواهید رسید.

طبیعتا ما سریع تر از تایپ کردن، صحبت می کنیم. بنابراین جستجوهای صوتی طولانی تر و دقیق تر از تایپ متن می باشند. در حالیکه جستجوی متنی معمولا بطور میانگین شامل دو کلمه می باشد، ویس سرچ ها طولانی تر هستند. جستجوهای صوتی بطور میانگین شامل حداقل ۳ کلمه می باشند که این تعداد در حال افزایش است. صاحبان کسب و کار بایستی کلمات کلیدی بلند مناسب (Long-Term Keyword) را در محتوای سایت خود درج کنند. این عبارات کلیدی معمولا شامل ۴ یا ۵ کلمه می باشند که یک محصول یا سرویس را بصورت دقیق تر شرح می دهند. دلیل دیگری که جستجوی صوتی طولانی تر از جستجوی متنی می باشد اینست که معمولا همانطور که در تعامل با افراد جامعه، سوال می پرسیم، از موتور جستجو هم سوال می پرسیم که معمولا شامل کلمات پرسشی "who" ، "when" ، "what" و… یا معادل فارسی آنها یعنی "کی" ، "چرا" ، "چه کسی" و… می باشد. بعنوان مثال، شما به یک وب سایت برای شرکت خود نیاز دارید. در جستجوی متنی، احتمالا عبارت "طراحی سایت" را سرچ می کنید و در جستجوی صوتی "شرکتهای طراحی سایت تهران" یا "طراحی سایت حرفه ای" را از موتور جستجو خواهید پرسید.

نحوه هدف گذاری در محتوای سایت:

در هر دو عبارت جستجوی فوق، هدف شما از جستجو یکسان می باشد اما با کلمات و روش های مختلفی آنرا انجام داده اید. شما بعنوان مدیر سایت، باید محتوای خود را به نحوی تولید کنید که به انواع این سوالات پاسخ داده شود. یک روش عالی برای کسب رتبه خوب با سرچ این سوالات، هدف گذاری و درج کلمات کلیدی پرسشی مانند "چگونه…؟" یا "چرا…؟" در محتوای سایت و روش مناسب دیگر، طراحی صفحه سوالات متداول (FAQ) در سایت می باشد.

12 دی 1397

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میزان رضایت کاربران: 0

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بیان کنید

برخی برند های طرف قرارداد با کاسپید
 • زعفران سحرخیززعفران سحرخیز
 • شرکت نیک کالاشرکت نیک کالا
 • صنایع غذایی مارینصنایع غذایی مارین
 • شرکت تهران داروشرکت تهران دارو
 • شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)
 • شرکت پاکسانشرکت پاکسان
 • فدراسیون فوتبالفدراسیون فوتبال
 • بیمه رازیبیمه رازی
 • چیچکچیچک
 • بهریزانبهریزان
 • برنج آوازهبرنج آوازه
 • پخش قاسم ایرانپخش قاسم ایران
 • لینا نیکلینا نیک
 • عطر بیکعطر بیک
 • امرسانامرسان
 • صنایع غذایی هانیصنایع غذایی هانی
 • نوین زعفراننوین زعفران
 • صنایع غذایی شام شامصنایع غذایی شام شام
 • شرکت ایران گلابشرکت ایران گلاب
 • هتل مارینا پارک کیشهتل مارینا پارک کیش
 • شرکت ایرانکو (سونی)شرکت ایرانکو (سونی)
 • شرکت ساپکوشرکت ساپکو
 • چینی زرینچینی زرین
 • پمپ ایرانپمپ ایران
 • مارگارینمارگارین
 • صنایع غذایی ب.آصنایع غذایی ب.آ
 • جهان ترابر ماهانجهان ترابر ماهان
 • کیش ایرکیش ایر
 • خانه و آشپزخانهخانه و آشپزخانه
 • پارمیداپارمیدا