وبلاگ کاسپید

طراحی مجدد سایت جهت موفقیت کسب و کار

طراحی مجدد سایت جهت موفقیت کسب و کار

طراحی سایت مجدد یک وب‌سایت همیشه یک چالش است زیرا نیازمند منابع زیادی است و می‌تواند کاملاً مخاطره‌آمیز باشد. ایده پیاده‌سازی جدیدترین تکنولوژی‌ها و روندهای طراحی وسوسه‌انگیز است. اما به عنوان یک قاعده سرانگشتی، بهتر است یک وب‌ سایت قدیمی اما کاربردی داشته باشید تا طرح جدید درخشانی که موفق نشود. قبل از شروع فرآیند طراحی سایت مجدد، مشخص کردن هدف پشت آن ضروری است.

چرا به طراحی سایت مجدد نیاز دارید؟

اگرچه کاربران اغلب یک طراحی مجدد وب‌ سایت را به عنوان تغییر نگاه می‌کنند، اما همیشه این طور نیست. معمولاً سه دلیل اصلی برای طراحی مجدد وب‌ سایت وجود دارد:

قابلیت استفاده بهتر و فروش بیشتر.

اگر وب‌سایت شما سال‌ها به روز نشده باشد و شما مشتریان احتمالی خود را به دلیل مشکلات قابلیت استفاده از دست می‌دهید،در این صورت طراحی مجدد وب‌سایت ممکن است گزینه خوبی باشد.

تغییرات کسب ‌و کار ساختاری.

مدل کسب ‌و کار شما به طور قابل‌توجهی تغییر کرده‌است و وب‌سایت شما دیگر نشان‌دهنده کسب‌وکار واقعی شما نیست. برای مثال، شما یک فروشگاه گل فیزیکی و یک وب سایت اطلاعاتی ساده دارید. حالا شما به سمت خدمات تحویل گل به صورت آنلاین متمایل شده و نیاز به عاملیتتجارت الکترونیک دارید.

نام تجاری.

87 % از مردم وقتی شکستی در وب‌سایت خود دارند، از هویت برند خود ناامید می شوند. اصلاح تجربه بد کاربر می‌تواند برند شما را تقویت کند. گاهی طراحی سایت مجدد می‌تواند بخشی از یک فرآیند تغییر علامت تجاری بزرگ‌تر باشد. اگر هویت برند بصری شما به طور قابل‌توجهی تغییر کند، وب سایت شما نیز باید تغییر کند. شناسایی یک هدف مشخص، تصمیمات طراح UX و مدیر پروژه را در طول فرآیند، راهنمایی می‌کند. اگر در حال برنامه‌ریزی برای موفقیت هستید، باید معیارهای موفقیت را از قبل تعریف کنید. زمانی که هدف کلی برای طراحی سایت مجدد داشته باشید، اهداف قابل ‌اندازه‌گیری برای پروژه تنظیم کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید پس از طراحی مجدد به فروش بیشتری برسید، می‌توانید اهدافی را برای فروش‌های با نرخ‌های تغییر قیفی شکل یا درآمد متوسط برای هر مشتری تنظیم کنید. این اهداف باید تا حد امکان دقیق باشند. و بهترین پایه برای این مورد، محک فعلی شماست.

برای تنظیم محک خود باید به دو سوال اصلی پاسخ دهید.

وضعیت فعلی وب‌سایت شما درباره معیارها به عنوان شاخص‌های موفقیت چیست؟

وب‌سایت شما چگونه با رقبای شما مقایسه می‌شود؟

اگر تجزیه و تحلیل وب‌سایت خوبی داشته باشید، پاسخ به سوال اول مشکل نخواهد بود. معیارهای متوسط خود را برای12 ماه گذشته به عنوان پایه در نظر بگیرید. در اغلب موارد انجام طراحی سایت دوباره، بایدیک تست قابلیت استفاده با معیارهای کمی به عنوان بخشی از محک خود انجام دهید. برای محک رقیب، شما می‌توانید یک ارزیابی قابلیت استفاده رقابتی انجام دهید. این یک تمرین عالی است که نه تنها نقاط قوت و ضعیف رقبای خود را نشان می‌دهد بلکه برخی از ایده‌هایی را که قصد دارید از آن‌ها "تقلید" کنید را تایید می‌کند. ارزیابی قابلیت رقابتی می‌تواند به عنوان یک بازبینی تخصصی توسط یک متخصص با تجربه و یا آزمایش کاربر انجام شود. دومی، زمانی که کاربران وظایف از پیش تعریف‌شده روی دو یا چند وب سایت رقیب انجام می‌دهند، تست قابلیت استفاده استاندارد است.

انطباق قصد کاربر با اهداف کسب‌ و کار

اگرچه طراحی سایت جدید شما نیاز دارد که کاربر محور باشد، رسیدن به اهداف کسب‌ وکار نیز مهم است. در غیر اینصورت، کل فرآیند بیهوده خواهد بود. اما چگونه می‌توانید اولویت‌های کسب ‌و کار خود را با نیازهای کاربر تطبیق دهید؟ دانستن این که کاربر هدف شما دقیقاً چه می‌خواهد، با مراجعه به کاربران فعلی، شروع خواهد شد. اگر قصد دارید گروه جدیدی از مشتریان را پس از طراحی مجدد هدف قرار دهید، باید تحقیق کاربری را انجام دهید و شخصیت مشابهی بسازید.

این امر، به این دلیل مهم است که هر شخصیت در هنگام کاوش قصد متفاوتی دارد. دانستن قصد کاربر در هر مرحله از سفر به شما این امکان را می‌دهد که آن‌ها را به کارهای دلخواه خود راهنمایی کنید. هنگام طراحی هر صفحه وب، این دو سوال را بپرسید.

کاربر در این مرحله چه می‌خواهد؟

در این مرحله از کاربر چه می‌خواهیم؟

در اینجا یک مثال ساده وجود دارد. فرض کنیم که شما فرایند طراحی دوباره رزرو بلیط برای یک وب‌سایت هتل را بر عهده دارید. پس از پر کردن تاریخ و اطلاعات مکانی، کاربر در صفحه انتخاب نوع اتاق قرار می‌گیرد. در این صفحه، کاربران در حال تلاش برای انتخاب بهترین نوع اتاق ممکن در زمان و محدودیت‌های بودجه‌ای هستند. در واقع، افراد بیشتر به شهود متکی هستند تا تفکر منطقی هنگام خرید آنلاین. بنابراین شما به عنوان یک کسب‌ و کار می‌توانید کاربر را هدایت کنید تا یک نوع اتاق گران‌قیمت را با ترکیبی از UX و محتوای بدقت ساخته شده، انتخاب کند.

در بخش دوم این مقاله قصد داریم به ادامه توضیحات در خصوص طراحی سایت مجدد بپردازیم.

توجه به محتویات

محتوای وب‌سایت قدرتمندترین ابزار فروش است و به همین دلیل است که باید توجه ویژه‌ای به آن در هنگام طراحی مجدد داشته باشید. دو جنبه وجود دارد:

طراحی و محتوای بصری باید در دسترس باشد.

کپی وب‌سایت باید قادر به فروش باشد.

این به چه معنی است؟

طراحی سایت بدون داشتن محتوای دقیق در دست، همیشه چالش برانگیز است. در عین حال نمی‌توانید پیش‌نویس نهایی براییک صفحه وب داشته باشید که هنوز وجود ندارد. برای شکستن این حلقه، شما باید روی هر دو فرایند طراحی و محتوا، در عین حفظ قصد کاربر، باهم کار کنید.

از طرف دیگر، شما باید درباره کپی وب‌سایت خود برای مطابقت با طرح جدید و در نهایت فروش بیشتر فکر کنید. با توجه به ابعاد عاطفی تصمیم‌گیری مصرف‌کننده، ایجاد ارتباط با کاربر از طریق محتوای مکتوب و ذره‌بینی بسیار مهم است. شما بایدبه زبان خود بیان کرده و نشان دهید که کسب‌وکار شما چطور می‌تواند مشکلات آن‌ها را حل کند.

تصمیم‌گیری درباره استراتژی موبایل -اول یا دسکتاپ

شما آمار را می‌دانید. موبایل قرار بر ماندن دارد و به احتمال زیاد به زودی در تمام صنایع، از دسکتاپ سبقت خواهد گرفت. در سال 2017، بیش از نیمی از ترافیک وب‌سایت از دستگاه‌های تلفن همراه و بیشتر در آسیا به وجود آمده است، در جایی که 67.5 درصد از مشاهدههای صفحه وب از طریق موبایل صورت گرفته است.

اما آیا این به این معنی است که شما باید با رویکرد موبایل-اول طراحی کنید؟

طراحی موبایل-اول، ایده افزایش تدریجی در مقابل طراحی دسکتاپ-اول را تکرار می‌کند، که نشان‌دهنده تخریب زیبایی است. هنگامی که وب موبایل تازه شروع شد، تنها تخریب زیبایی به عنوان یک رویکرد طراحی چند صفحه‌ای وجود داشت. این به معنای طراحی برای داشتن حداکثر اندازه صفحه و عملکرد کامل است، و سپس برای صفحات کوچک‌تر براساس آن طراحی می‌شود. از سوی دیگر، پیشرفت پیشرونده مخالف، طراحی برای صفحه‌های متحرک است. هر دو می‌توانند خوب باشند. هر دو می‌توانند موثر باشند. این به اهداف کسب‌وکار و وب‌سایت شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر ۸۰ % فروش وب‌سایت شما از موبایل گرفته شود و شخصیت کاربر شما بیشتر به خاطر پایداری این رفتار باشد، پس بایدیک رویکرد موبایل را انتخاب کنید.

از صفحه اصلی سایت خود یک تصویر سازی کنید

آیا می‌دانید که در صفحه خانگی وب‌سایت چه کسی وارد می‌شود؟

برای اغلب وب سایت‌ها، این‌ها بازدیدکنندگانی هستند که برای اولین بار بازدید کرده‌اند. آن‌ها چیزی در مورد کسب‌وکار شما و یا محصولات و خدمات شما نمی‌دانند. بنابراین شما باید از این فرصت برای شکار آن‌ها استفاده کنید. یکی از مطالعات گوگل نشان داد که کاربران اولین برداشت خود را، با نام"احساس باطنی"، درباره وب سایت شما، به مدت کم‌تر از ۵۰ میلی‌ثانیه شکل می‌دهند. همان مطالعه نشان می‌دهد که طراحی وب‌سایتی که از نظر بصری کم‌تر پیچیده است، زیباتر تلقی می‌شود.

پس چگونه می‌توانید کاربران جدیدی را وادار به ماندن کنید؟

مطالعه‌ای بر روی "طراحی متقاعد‌ کننده وب‌سایت ‌های مقصد" نشان می‌دهد که عناصر طراحی الهام‌ بخش بیش‌ترین تاثیر را بر شکل‌گیری تاثیر مثبت اولیه داشته‌ اند. این طراحی، ایده‌ داشتن ابزارهای تصویری و جذاب با کیفیت عالی را تقویت می‌کند تا داستان برند شما را تعریف کنید و الهام‌بخش کاربران برای کاوش عمیق‌تر در وب سایت شوید.

تمرکز بر حرکت حیاتی کاربر

اگر به عنوان مثال به وب‌ سایت هتل برگردیم، چند مسیر وجود دارد که کاربران می‌توانند در نهایت اتاق را رزرو کنند. برای مثال، آن‌ها می‌توانند روی یک صفحه ارائه شده خاص وارد شوند و یک رزرو انجام دهند. یا ممکن است آدرس ایمیلتان را پیدا کرده و درخواست رزرو کنند. هر کدام از مسیرهایی که در پیش می‌گیرند، می‌توانند در پایان رزرو را انجام دهد. اما یک مسیر سفر کاربر وجود دارد که معمول‌ترین است و جایی است که شما در آن پول می‌سازید.

دریک پروژه، طراحی سایت مجدد جایی است که شما باید بیشتر وقت خود را صرف کنید. احتمالاً تعداد زیادی تکرار وجود خواهد داشت، بنابراین بهتر است که ابتدا آزمایش کاربر را در جریان حیاتی اولیه آغاز کنید.

نتیجه گیری

طراحی سایت مجدد می‌تواند کاملاً پیچیده باشد و برگشت به یک طرح قدیمی،یک گزینه نیست. اما با وجود بسیاری از شرایط درگیر در این پروژه، ممکن است به راحتی به یک مبارزه عقیده‌ای تبدیل شود که طراحی بهتر است. برای اجتناب از این کار، با تنظیم انتظارات واضح برای پروژه شروع کنید و اطمینان حاصل کنید که کل تیم در راضی هستند. یک رویکرد تحقیق و داده-محور را در نظر بگیرید تا تصمیمات طراحی کلیدی را اتخاذ کنید. با ترکیب سالمی از برنامه‌ریزی دقیق و انعطاف‌پذیری، طراحی سایت مجدد شما بهترین شانس برای موفقیت را خواهد داشت.

30 دی 1397

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میزان رضایت کاربران: 0

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بیان کنید

برخی برند های طرف قرارداد با کاسپید
 • زعفران سحرخیززعفران سحرخیز
 • شرکت نیک کالاشرکت نیک کالا
 • صنایع غذایی مارینصنایع غذایی مارین
 • شرکت تهران داروشرکت تهران دارو
 • شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)شرکت زرین غزال (بستنی دایتی)
 • شرکت پاکسانشرکت پاکسان
 • فدراسیون فوتبالفدراسیون فوتبال
 • بیمه رازیبیمه رازی
 • چیچکچیچک
 • بهریزانبهریزان
 • برنج آوازهبرنج آوازه
 • پخش قاسم ایرانپخش قاسم ایران
 • لینا نیکلینا نیک
 • عطر بیکعطر بیک
 • امرسانامرسان
 • صنایع غذایی هانیصنایع غذایی هانی
 • نوین زعفراننوین زعفران
 • صنایع غذایی شام شامصنایع غذایی شام شام
 • شرکت ایران گلابشرکت ایران گلاب
 • هتل مارینا پارک کیشهتل مارینا پارک کیش
 • شرکت ایرانکو (سونی)شرکت ایرانکو (سونی)
 • شرکت ساپکوشرکت ساپکو
 • چینی زرینچینی زرین
 • پمپ ایرانپمپ ایران
 • مارگارینمارگارین
 • صنایع غذایی ب.آصنایع غذایی ب.آ
 • جهان ترابر ماهانجهان ترابر ماهان
 • کیش ایرکیش ایر
 • خانه و آشپزخانهخانه و آشپزخانه
 • پارمیداپارمیدا