متا تگ ها در سایت و تاثیر آن در سئو

متا تگ ها در سایت و تاثیر آن در سئو

در بخش head پرونده های html از متاتگ ها برای قراردادن کدهای بخصوص هنگام طراحی سایت استفاده میگردد. تگ های متا در ظاهر سایت نمایش داده نمی شوند اما مرورگرها و خزنده های موتورهای جستجو قادر به خواندن و دیدن آنها می باشند.

برخی از متاتگ های مورد استفاده در طراحی سایت:

تگ Hreflang

تگ Hreflang از نظر فنی یک تگ نیست. این یک ویژگی است، اما یک ویژگی مهم است که میتواند به گوگل کمک کند که صفحه وب شما از کدام زبان استفاده میکند. اگر سایتی دارید که از چندین ترجمه استفاده می کند یا در کشورهای مختلف استفاده می شود (بین المللی است)، باید از Hreflang استفاده کنید تا مطمئن شوید نسخه صحیح زبان در نسخه های صحیح گوگل ارائه شده است. این می تواند به موتورهای جستجو کمک کند رتبه بندی مطالب خود را بهتر انجام دهد، و از همه مهمتر تضمین می کند که کاربران در کشورهای مختلف به درستی از آن استفاده می کنند.

تگ Canonical

یکی دیگر از تگ¬های بسیار مهم، تگ Canonical است. اگر از آن به درستی استفاده نشود در معرض خطر از دست دادن قابلیت دید در SERPs و به وجود آمدن مسائل جدی برای سایت خود قرار خواهید گرفت. با این حال، اگر به درستی استفاده شود، این بهترین راه برای جلوگیری از مسئله تکراری بودن محتوا در سایت شما است که توسط موتورهای جستجو خزنده URL های متعددی است که حاوی همان یا نزدیک به همان محتوای در آنها موجب شده است. به طور کلی، اگر موتور جستجو چندین URL با محتویات یکسان پیدا کند، این سخت است که تعیین کند محتوای اصلی آن کدام است و کدام یک از آنها تکراری است. این می تواند به رتبه بندی پایین تر برای هر دو منجر شود، و یا بدتر از آن، یک صفحه مهم رتبه بندی نمی شود.

تگ نوع محتوا (Content type)

تگ نوع محتوا (content type) برای تعریف نوع محتوا صفحات و مجموعه کاراکتر استفاده می شود. استفاده از این کمک می کند تا مرورگر شما یک صفحه را فهمیده و رمزنگاری کند و بنابراین آن مهم است.

تگ عنوان (Title)

تگ عنوان به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای موثر و مهم در سئو و بهینه سازی سایت محسوب می شود. این تگ در زبانه مرورگر شما نمایش داده می شوند و کاربران را هدایت می کند و مهمتر از همه آنها توسط موتورهای جستجو استفاده می شود تا نتایج را که در SERPs مشاهده می کنیم، ایجاد کنیم. از منظر سئو، بهینه سازی تگ عنوان شما که حاوی موضوعات و کلمات کلیدی اطلاعات مربوط به محتویات صفحه است می تواند به بهبود رتبه بندی شما کمک نماید. در حال حاضر می توانید از گوگل انتظار داشته باشید تا بین 50 تا 60 کاراکتر عنوان خود را قبل از اینکه کوتاه شود نمایش دهد، بنابراین هنگام نوشتن این موارد، به طول آن نگاه کنید.

 

متا تگ توضیحات (Meta description)

همانند تگ عنوان، تگ توضیحات متا به خوبی شناخته شده است و شما را قادر می سازد تا به موتورهای جستجو و کاربران در SERPs آنچه در مورد محتوای صفحه وب شما است شرح دهید. بنابراین جهت بهبود بهینه سازی سایت در نوشتن توضیحات برای این متا تگ دقت نمایید.

 

 

تگ ویوپورت ( Viewport)

تگ Viewport یک تگ مفید برای کمک به مرورگرها در درک و کنترل ابعاد صفحه وب شماست. در گذشته نیازی به این تگ نبود زیرا همه صفحات وب روی دسکتاپ روی صفحه نمایش های مشابه نمایش داده می شد، اما با افزایش استفاده از تلفن همراه و تبلت ها، که بسیاری از آنها دارای ابعاد مختلفی هستند، اکنون مهم است تا مطمئن شوید که " این اطلاعات را به مرورگر بیان کنید." پیاده سازی و اجرای صحيح تگ viewport باعث خواهد شد که کاربران از سایت شما به درستی استفاده کنند.

متا تگ (Robots)

تعداد زیادی از متا تگ های ربات وجود دارد که می توانید آنها را استفاده کنید، که هر کدام به موتور جستجو کمک می کنند تا کار خود را در زمینه ایندکس کردن صفحات وب در اینترنت انجام دهند. موتورهای جستجو همه دستورات را دنبال نخواهند کرد، اما در زیر چند نمونه از متا تگ های ربات و آنچه آنها از خزنده ها می خواهند انجام می دهند:

Nofollow به خزنده ها می گوید که هیچ یک از لینک هایی که در آن صفحه وجود دارد را دنبال نکنند و همچنین به طور یکسان به صفحه لینک شده داده عبور نکنند.

Noindex به خزنده ها می گوید که این صفحه را ایندکس نکنند.

Noimageindex به خزنده ها می گوید که تصاویر را در این صفحه ایندکس نکنند.

متا تگ های Open graph (OG) برای شبکه های اجتماعی

در نهایت، ما متاتگ های OG را برای شبکه های اجتماعی داریم. درصورتیکه تمرکز مستقیم کمی برای سئو دارید، اطمینان حاصل کنید که شما به درستی متا تگ های OG را برای شبکه های اجتماعی اجرا می کنید، که با آن می توانید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما وقتی که آن را به اشتراک می گذارید زیاد دیده می شود که می تواند به بهبود کار با پست و در نهایت افزایش ترافیک کمک کند.

نتیجه گیری:

در این مقاله به برخی از مهمترین متا تگ ها در طراحی سایت و تاثیر آنها در سئوی وب سایت پرداختیم. تگ های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید در طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت خود استفاده کنید، تا وب سایت شما در موتورهای جستجو بهتر ایندکس شود.

/

ثبت نظر

نظرات کاربران

مقالات مرتبط

همه مقالات