مهمترین ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی

مهمترین ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی

اگر قصد دارید جهت فروش محصولات خود طراحی سایت انجام دهید، ما به شما کمک می کنیم تا بدانید که چه چیزی حیاتی است و چه چیزی لازم نیست، باید بدانید که مهمترین ویژگی های طراحی فروشگاه اینترنتی چه چیزهایی هستند. این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا طراحی هایی که زیبا به نظر می رسند را از آنهایی که عملکرد خوبی دارند، جدا کنید.

بیایید به مهمترین ویژگی های طراحی فروشگاه اینترنتی نگاهی بیندازیم، بنابراین شما می توانید مرحله مهم بعدی را شروع کنید.

 ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی

مسیری که به راحتی درک می شود

مسیریابی ممکن است مهمترین قسمت طراحی سایت فروشگاهی باشد. مسیریابی خوب به فروشنده های جدید کمک می کند تا بدون هیچ زحمتی چیزی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. از طرفی، مسیریابی ضعیف آنها را کلافه کرده و حتی ممکن است منجر شود فروشگاه خود را ترک کنند.

بنابراین سوال این است که در واقع چه چیزهایی شامل جهت گیری خوب می شود. نظر اصلی ارائه یک راه واضح از صفحه ورود تا صفحه پرداخت است. مهم نیست که بازدید کننده در ابتدا کدام صفحه را باز می کند، آنها باید به سرعت قادر باشند تا راه خود را درون سایت و بدون اینکه مجبور شوند بپرسند "چطور باید ...؟" پیدا کنند. اغلب اوقات فقط مهم ترین گروه ها یا مهم ترین صفحات را در مسیریابی اصلی شما ارائه می کند و به مسیر های کم اهمیت فرستاده می شوند.

در یک منوی مناسب برای طراحی فروشگاه اینترنتی مهم ترین گروه های آنها در بالا قرار دارند و منویی که روبه پایین باز می شود قسمت های مشخصی دارند که به مسیر یابی در جهت درست (و اغلب دقیق تر) راهنمایی می کند.

سازگاری با تمامی دستگاه ها و اندازه های صفحات نمایش

با افزایش روز افزون خریداران موبایل، مهم است که از دستگاه های مختلف و اندازه های صفحات نمایشی که مشتریان از آن استفاده می کنند آگاه باشیم. طراحی ریسپانسیو یک روش طراحی سایت است که به طور خودکار ظاهر بالا و پایین سایت را برای تطبیق با اندازه ای که در آن نمایش داده می شود معیار سازی می کند. این روش به زودی در سال های اخیر یک استاندارد برای وب سایت ها شده است؛ گوگل فاکتور رتبه بندی سایت با موبایل را در الگوریتم های خود استفاده نموده است.

با افزایش تعداد خریدارانی که از دستگاه های موبایل خود برای خرید استفاده می کنند، طراحی فروشگاه اینترنتی شما باید کاملاً قادر به تطبیق صفحات نمایش با چیزی باشد که دیده می شود. اگر این چنین نباشد، احتمالا میبینید که مشتریانتان سبد های خرید خود را رها می کنند (اگر به آن مرحله رسیده باشند).

زمان های بارگیری سریع برای هر صفحه

و یک حقیقت جالب: اگر یک سایت بیشتر از سه ثانیه زمان برای بارگیری نیاز داشته باشد تقریبا 40 درصد خریداران آنلاین خود را از دست می دهد. هرچقدر فروشگاه شما زیبا باشد، اگر سرعت آن پایین باشد، نرخ پس رفت شما بالا رفته و نرخ تغییر شما به طور چشم گیری پایین خواهد آمد. برای نادیده گرفتن بخش عظیمی از مشتریان خود، باید در نظر داشته باشید که طرحی پیاده سازی نمایید که تمامی بخش ها را به سرعت بارگذاری کند. در غیر این صورت شما پس رفت و نرخ خروج بالایی مشاهده خواهید کرد.

نگران نباشید: به دست آوردن طراحی سایت فروشگاهی زیبا بدون اینکه بازدیدکنندگانتان بی حوصله شوند، کاملا امکان پذیر است. بین ابزار های فشرده سازی، شبکه های تحویل محتوا و پلاگین ها و ترفند های ویژه می توانید مطمئن شوید که حتی بزرگترین تصاویر شما و عناصر گرافیکی بلافاصله بارگیری می شوند.

از وضوح و زیبایی عکس ها مطمئن شوید

آیا اخیراً به تصاویر بزرگ در فروشگاه های اینترنتی توجه کرده اید؟ این تصاویر بزرگ و چشم گیر فقط زیبا نیستند، آنها به سرعت توجه بازدید کننده را به یک فراخوان عمل جلب می کند. یک نگاه دیگر به صفحه اصلی لحظه ای بیندازید. تصویر پیش زمینه زیبا نشان می دهد که محصول چیست، در حالی که متن روی هم قرار داده شده یک فراخوان عمل دارد: لزوما، " اینجا را کلیک کنید تا این لنز ها را بگیرید".

تصاویر بزرگ مانند این، که با فراخوان عمل ترکیب شده اند، کاری عالی در توصیف محصولات شما اجرا می کند و یا باعث می شود مشتریان به یک چیز ویژه نگاه بیندازند. محیط بزرگ به شما اجازه می دهد تا یک محصول را با جزئیات بزرگ برجسته کنید و تصویر درست می تواند برای شما گزینه ای از همان ثانیه اول باشد. البته طراحی سایت شما نباید فقط بر یک یا دو عکس بزرگ در صفحه اصلیتان متمرکز باشد. شما باید از تصاویر محصولات شفاف در طراحی خود استفاده کنید، چه برای هدایت کردن خریداران به صفحات ویژه و چه برای به رخ کشیدن توانایی شما باشد.

 ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی

تطبیق صنعت با مشتریان

باید در نظر بگیرید که مشتریان شما از آن طراحی چه انتظاری دارند. شما باید یک طرحی را انتخاب کنید که حس میکنید با صنعت فروشگاه شما و نیازهای مشتریان شما مطابقت دارد. اگر شما زمینه ای را انتخاب کنید که به خوبی عمل می کند اما برای شرکت شما مناسب نیست، ممکن است در طول زمان به شما ضربه بزند. اگر شما فروشنده گرانترین لوازم هستید، طرح گرافیکی که شما انتخاب می کنید باید برای منعکس کردن آن زیبا و شیک باشد. اما اگر شما در حال فروش کفش های ورزشی هستید، طراحی معمولی و ساده برای شما کافی است.

/

ثبت نظر

نظرات کاربران

مقالات مرتبط

همه مقالات